ورودی شهرهای کردستان برای استقبال از مسافران نوروزی ساماندهی شود

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کردستان با بیان اینکه استان یکی از مقاصد اصلی گردشگران در سفرهای نوروزی است، گفت: ورودی شهرها برای استقبال از مسافران نوروزی ساماندهی شود.

به گزارش کرد پرس، جمشید اسدی در اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر کردستان ویژه نوروز ۱۴۰۲ در سنندج، گفت: استان کردستان به دلیل دارا بودن شرایط اقلیمی و طبیعی خاص و پیشینه تاریخی کهن ظرفیت های بسیار فراوانی در حوزه گردشگری دارد و مقصد مناسبی برای مسافران و گردشگران در ایام سال به ویژه تعطیلات نوروزی است.

وی افزود: باید تلاش شود با همکاری دستگاه های اجرایی عضو ستاد خدمات سفر، تدابیر لازم برای معرفی هرچه بیشتر ظرفیت ها، توانمندی ها و همچنین استقبال و پذیرایی شایسته از مسافران و گردشگران ورودی به استان اتخاذ شود.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کردستان همچنین بر لزوم ساماندهی ورودی شهرها و توجه به مبلمان و خدمات شهری برای استقبال از مسافران و ایجاد فضای مناسب شهری در تعطیلات نوروز تاکید کرد.

اسدی اظهار کرد: اماکن عمومی از جمله نمازخانه ها وسرویس های بهداشتی بین راهی به نوعی نشان دهنده سطح فرهنگ استان برای پذیرایی از مسافران و گردشگران است و انتظار می رود در سریعترین زمان ممکن نسبت به رفع مشکلات و کاستی ها اقدام شود.

وی با بیان اینکه توجه به ظرفیت های استان می تواند علاوه بر درآمدزایی، هویت فرهنگی استان را هم تثبیت کند، ادامه داد: امیدواریم با برنامه های پیش بینی شده و فراهم کردن زیرساخت های لازم، سفری خوب و خاطره انگیز را برای مسافران نوروزی تدارک ببینیم.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان نیز در این جلسه بیان کرد: دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر متشکل از ۱۰ کمیته تخصصی است که از ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۵ فرودین ماه ۱۴۰۲ به مسافران نوروزی در استان خدمت رسانی خواهند کرد.

منصور مهرزاد یادآور شد: این کمیته ها شامل کمیته حمل ونقل، خدمات امداد ونجات، انتظامی، امنیتی و ترافیک، هماهنگی امور شهرداری ها و دهیاری ها، اسکان و رفاه، برنامه ریزی،هماهنگی و روابط عمومی، نظارت و تنظیم بازار، ارزیابی و عملکرد، رسیدگی به شکایات، بهداشت و خدمات سالم محیط زیست و کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات، امور فرهنگی و فضای مجازی است.

وی با بیان اینکه مسئولیت کمیته خدمات اسکان و رفاه مسافران و گردشگران بر عهده این اداره کل است، گفت: دستگاه های مختلف عضو این ستاد تا پایان تعطیلات نوروزی به ریاست استاندار و به دبیری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان به صورت شبانه روزی فعالیت خواهند داشت.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان با بیان اینکه هم افزایی بین سازمان ها و دستگاه ها و تقسیم وظایف بین آنها سبب نتیجه بخش بودن فعالیت ها خواهد شد، افزود: باید در نوروز امسال و با همکاری تمام نهادهای مربوطه، ظرفیت ها و پتانسیل های استان به بهترین نحو در سطح کشور معرفی شود.

مهرزاد با اشاره به حضور استان کردستان در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته از ۱۸ تا ۲۱ بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران، اظهار کرد: حضور در این نمایشگاه می تواند فرصتی مناسب برای معرفی فرهنگ غنی و همچنین جاذبه های گردشگری استان باشد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان ادامه داد: امیدواریم با آمادگی تمام دستگاه های مربوطه و فراهم کردن زیرساخت ها، شرایطی فراهم تا در ایام نوروز مدت ماندگاری مسافران در این استان بیشتر شود.

کد خبر 42037

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha