هرگونه ابتکار عمل برای حل بحران سیاسی سوریه را بدون پذیرش قطعنامه ۲۲۵۴ رد می‌کنیم

سرویس سوریه - «آرام دومانی» دبیر کل ائتلاف ملی سوریه ضمن استقبال از پروژه مجلس سوریه دموکراتیک (MSD)،اعلام کرد که هرگونه ابتکار عمل‌ منطقه‌ای را بدون در نظر گرفتن قطعنامه ۲۲۵۴ سازمان ملل متحد ، رد می‌کنند.

به گزارش کردپرس، دبیرکل ائتلاف ملی سوریه «آرام دومانی»، روز پنجشنبه ۱۹ ژانویه از پروژه مجلس سوریە دموکراتیک (MSD) استقبال کرد و اعلام کرد که هرگونه ابتکار عمل منطقه‌ای برای حل بحران سوریه، بدون در نظر گرفتن مفاد قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد را قابل قبول نمی‌دانند.

به نوشته آژانس خبری هاوار، آرام دومانی در ارتباط با پروژه MSD گفت: « ما از اقدامات MSD در رابطه با راه‌حل سیاسی بحران سوریه استقبال می‌کنیم زیرا این پروژه، مطابق با تصمیمات بین‌المللی شورای امنیت سازمان ملل متحد است».

دومانی با بیان اینکه ائتلاف ملی سوریه، پروژە MSD را برای آینده سوریه مناسب می‌دانند، اعلام کرد: «الگوی حکومت فدرال غیرمتمرکز، نقش جامعه مدنی را در حکمرانی مانا می‌کند و نقش‌های سیاسی که ۷۰ سال است در سوریه وجود ندارند را احیا می‌کند».

دومانی درمورد نقاط مشترک ائتلاف ملی سوریه و MSD نیز گفت: «ائتلاف ملی سوریه و MSD بر سر یکپارچگی خاک سوریه توافق دارند، و معتقد بر حاکمیت مردم سوریه بر تمام مرزهای جغرافیایی و طبیعی سوریه هستند و معتقد به آینده‌ای فدرال، مستقل، دموکراتیک و غیرمتمرکز برای سوریه هستند».

کد خبر 41649

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha