انتقال و حفظ فرهنگ ایثار و مقاومت وظیفه تمام ارکان کشور است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های آینده را از مهم ترین وظایف مسئولان است، گفت: برگزاری یادواره های شهدا، انتشار کتاب های حوزه دفاع مقدس و ...از شیوه های مهم انتقال و حفظ فرهنگ ایثار و مقاومت است و انجام آن وظیفه تمام ارکان کشور است.

به گزارش کرد پرس، علیرضا شهسواری در مراسم گرامیداشت شهدای ۲۸ دی ماه سال ۱۳۶۵ سنندج ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا خاصتا شهدای گلگون کفن کردستان، گفت: در ۲۸ دی ماه سال ۱۳۶۵ هواپیماهای رژیم بعث با حضور در آسمان سنندج در ۶ دقیقه ۱۸ نقطه مسکونی این شهر را بمباران کردند که ۲۲۰ نفر از مردم این شهر به شهادت رسیدند.

وی با بیان اینکه برخی از مردم از واقعه تلخ ۲۸ دی ماه سال ۶۵ سنندج اطلاعی ندارند، افزود: وقتی ما نتوانسته ایم به خوبی چنین حادثه عظیمی را به جامعه و نسل های بعد منتقل کنیم، باید عرق شرم را از پیشانی پاک کنیم و فردای قیامت در پیشگاه این شهیدان مظلوم جوابگو باشیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان با انتقاد از عدم برگزاری مستمر جلسات شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان، اظهار کرد: این برازنده نظام و مسئولان مدعی انقلابی و ولایی بودن، نیست که از سال ۹۴ تاکنون تعداد جلسات شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت علیرغم ابلاغ سیاست های کلی توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ابلاغ روسای جمهور در ادوار مختلف کمتر از انگشتان یک دست بوده است.

شهسواری تعهد و مسئولیت در قبال زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهدا را ضروری دانست و ادامه داد: نباید اجازه دهیم به واسطه کم کاری ما یاد و خاطر شهدا کمرنگ شود و اتفاقاتی که در طول هشت سال جنگ تحمیلی بر مردم ما گذشت به دست فراموشی سپرده شود.

وی انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های آینده را از مهمترین وظایف مسئولان است، یادآور شد: برای حفظ دستاوردها و آثار و خاطرات آنها آنچه باید تاکنون انجام نشده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان بیان کرد: برگزاری یادواره های شهدا، انتشار کتاب های حوزه دفاع مقدس و ... از شیوه های مهم انتقال و حفظ فرهنگ ایثار و مقاومت است و انجام آن وظیفه تمام ارکان کشور است.

شهسواری گفت: زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهدا کمتر از شهادت نیست و هرکس در هر جایگاه و با هر قدرتی باید در این راستا تلاش کند.

وی اظهار کرد: استان کردستان در راه دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی ۵ هزار و ۵۲۸ شهید، ۹ هزار و ۵۸۷ جانباز و ۸۳۵ آزاده را تقدیم کرده است که ۲۲۰ نفر از این شهدا مربوط به بمباران ۲۸ دی ماه سال ۱۳۶۵ سنندج بوده است.

کد خبر 41634

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha