۱۰ بانوی کولبر مریوانی اشتغالزایی شدند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: با افتتاح اولین کارگاه خیاطی ویژه زنان سرپرست خانوار در مریوان ۱۰ نفر از بانوانی که پیش از این به کولبری می پرداختند به صورت مستقیم مشغول به کار شدند.

به گزارش کرد پرس، حجت الاسلام محمد کاروند در مراسم افتتاح کارگاه خیاطی ویژه زنان سرپرست خانوار شهرستان مریوان، به هزینه صرف شده برای راه اندازی این کارگاه خیاطی برای زنان سرپرست خانوار از محل موقوفات خیرات و مبرات استان اشاره کرد و گفت: بیش از ۱۳۰ میلیون تومان برای این کارگاه هزینه شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۴ کارگاه خیاطی دیگر برای زنان سرپرست خانوار در سطح استان راه اندازی شده است، اظهار کرد: امروز با حضور فرماندار مریوان سومین کارگاه خیاطی در این شهرستان مریوان راه اندازی شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان با اشاره به اینکه این کارگاه برای زنان سرپرست خانواری که قبل از این به کار کولبری مشغول بودند، راه اندازی شده است، افزود: این کارگاه موجب شده تا این بانوان کردستانی در کنار یک منبع درآمد ثابت، بیشتر در جمع خانواده خود بوده و دیگر مشکلی آن ها را تهدید نکند.

فرماندار شهرستان مریوان نیز در ادامه این مراسم بیان کرد: بیشتر بانوانی که در این کارگاه مشغول به کار شده اند، در گذشته کولبر بوده و از این به بعد در کارگاه خیاطی با استفاده از هنردستی خود مشغول به کار خواهند شد.

اسماعیل احمدی ادامه داد: به زودی کارگاه های مشابه این در سطح شهرستان مریوان احداث خواهد شد و اداره اوقاف و امور خیریه استان کردستان و شهرستان مریوان این آمادگی را دارد که در صنوف دیگر نیز به ویژه در بخش اشتغال بانوان اقدام به راه اندازی کارگاه کند.

کد خبر 40343

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha