موانع اصلی حمله مجدد ترکیه به کردهای سوریه

سرویس جهان- سه کارشناس مسائل امنیتی معتقدند بازیگران اصلی خارجی در سوریه، از جمله آمریکا و روسیه مانع اصلی حمله دیگری از سوی ترکیه در مناطق تحت کنترل کردهای سوریه خواهند شد

به گزارش کردپرس، ترکیه عامل انفجار هفته گذشته استانبول را از عوامل نزدیک به نیروهای کرد سوریه دانسته و نسبت به حمله دیگری علیه کردهای سوریه هشدار داده است.

با این حال سه کارشناس مسائل امنیتی به شبکه الجزیره گفتند منافع ملی کشورهای درگیر بحران سوریه بویژه آمریکا و روسیه مانع این حمله خواهد بود.

چوکسون باشبوغ، سرهنگ بازنشسته سازمان اطلاعات ترکیه با اشاره به این که ترکیه بعد از این انفجار، مشابه سالهای ۲۰۱۵تا ۲۰۱۷ آن را به یک جنگ تمام عیار علیه پ.ک.ک و نیروهای کرد سوریه تبدیل نخواهد کرد گفت: بازیگرانی مانند روسیه و آمریکا و دولت سوریه هستند که ترکیه نمی تواند رضایت آنها را برای حمله به کردهای سوریه جلب کند.

ریچارد اوتزن، سرهنگ بازنشسته ارتش آمریکا نیز گفت: با این که آمریکا نگرانی‌های ترکیه را در مورد کردهای سوریه درک می کند اما به دلیل تاثیر جنگ احتمالی ترکیه با کردها بر مبارزه با داعش، این کشور مانع از آن خواهد بود.

خلیل ابراهیم البایراک، کارشناس مسائل امنیتی و نظامی ترکیه نیز با اشاره به این که حضور نیروهای آمریکایی و روسی در سوریه، این کشور را به همسایگان ترکیه تبدیل کرده، به الجزیره گفت: حمله احتمالی ترکیه به کردهای سوریه جان نیروهای آمریکایی و روسی را نیز به خطر انداخته و منافع ملی آن دو را نیز تهدید می کند.بنابراین، حداقل این دو کشور مانع حمله مجدد ترکیه به کردهای سوریه خواهند شد.

کد خبر 39576

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha