«شورای خیرین» در کرمانشاه تشکیل شد

خبرگزاری کردپرس _ شورای خیرین استان کرمانشاه به منظور تجمیع و متمرکز شدن کمک‌های خیرین بخش های صنعت، معدن، تجارت، اصناف و تشکل‌های مختلف استان تاسیس شد.

به گزارش خبرنگار کردپرس؛ این انجمن به صورت دوره ای با اقشار مختلف بخش های خصوصی تشکیل جلسه می دهد تا ضرورت های ایجاد این شورا و چالش های پیش رو وبرنامه های اجرایی آن را تدوین کنند.

جلسه شورای خیرین این بار به میزبانی خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه و با حضور بخش های مختلف در سالن اجتماعات خانه صنعت و معدن واقع در ساختمان فن آوری شهرک صنعتی بیستون با حضور معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری کرمانشاه رئیس و اعضا هیئت رئیسه خانه صنعت و معدن، مدیران کل صنعت، معدن و تجارت، تعاون کار و رفاه اجتماعی، شرکت پخش فرآورده های نفتی و… و کارفرمایان و تولید کنندگان استان برگزار شد.

هدف تمرکز کمک‌های خیرین و استفاده بهینه از این کمک‌ها است

رئیس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه هدف از تشکیل شورای خیرین را تمرکز وجوه دریافتی از خیرین، کارآفرینان وتجار دریک جا، و پرداخت کمک‌ها به نیازمندان ازیک محل عنوان کرد و گفت: با این کار اندکی از دغدغه‌های خیرین که باید هرروز جوابگوی مراجعه کنندگان باشند نیز کم می شود.

جهانبخش شکری درجلسه شورای خیرین صنعت، معدن وتجارت استان افزود:پرداختی‌ها به این شورا می‌تواند ماهیانه، سالیانه یا به صورت سپرده قرض الحسنه باشد.

رئیس هیئت مدیره گروه صنعتی شکری، با اشاره به امکان ایجاد اشتغال از طریق این شورا تصریح کرد: ما می‌توانیم به جای ماهی دادن به نیازمندان به آنها ماهیگیری بیاموزیم. بدین معنا که اگر پول چشمگیری دراین شورا جمع شد ما کسانی را که برای توسعه کاریا طرح خود نیاز به سرمایه دارند شناسایی کرده و این سرمایه را در اختیار آنها بگذاریم تاعلاوه برحل مشکل آنها، با ایجاد کسب وکار اشتغالزایی هم کرده باشیم.

وی بابیان اینکه سیستم شورا کسانی راکه ازجاهای دیگر کمکی دریافت کرده باشند را تشخیص میدهد افزود: اگرشورا کارش رادرست انجام دهد حتما بخشی ازمشکلات ماهم حل خواهدشد.

با تعامل بخش خصوصی، دولت و دستگاه قضایی امنیت حاصل می‌شود

دبیراجرایی خانه صنعت ومعدن استان کرمانشاه گفت: موضوعاتی که درستاد تسهیل ورفع موانع تولیدمطرح می‌شود اندکی به فشاراهرم دستگاه قضایی نیازدارد.

به گزارش خبرنگارمیلکان؛ مرزی بابیان اینکه ازابتدای سالجاری تاکنون ۱۳جلسه ستاداقتصاد مقاومتی تشکیل و درآن به مسائل و مشکلات کارآفرینان رسیدگی شده است، افزود: دراین جلسات تابه امروز ۶۵ موضوع مطرح و در دستورکارقرارگرفته، که تعدادی ازآنها اجرایی و تعدادی نیز دردست اقدام است.

وی با اشاره به امکانات ایجادشده برای کارفرمایان درنتیجه ارتباط تنگاتنگ آنها با دستگاه قضا گفت: درآخرین جلسه معاونت پیشگیری ازوقوع جرم،موضوع تامین امنیت شهرک های صنعتی استان مورد نقد و بررسی قرار گرفت و مصوب شد شرکت شهرک های صنعتی اطراف شهرک های صنعتی راحصارکشی کرده و ورودی وخروجی شهرک ها مجهز به دوربین مداربسته ونگهبان شوند که درشهرک صنعتی فرامان این اقدامات شروع شده است.

مرزی ازکلیه کارفرمایان خواست درخواست های خود راجهت طرح و پیگیری در ستاد اقتصاد مقاومتی یا معاونت پیشگیری ازوقوع جرم به دبیرخانه خانه صنعت ومعدن ارسال کنند.

دبیراجرایی خانه صنعت ومعدن تصریح کرد:تشکیل شورای خیرین اقدام دیگریست که توسط دستگاه قضا برای کمک به اقشار نیازمند ازیک سو و تسهیل کار کارفرمایان ازسوی دیگر انجام شده است.این شورا بامسئولیت اجرایی معاونت پیشگیری ازوقوع جرم وجهت متمرکز نمودن کمک های خیرین با ایجاد سیستم ورجوع متقاضیان کمک‌های مالی به آنجا تشکیل شده است.

بدون مشارکت جامعه مدنی، نخبگان وبزرگان، دولتها نمی توانند ازوقوع جرم وآسیب پیشگیری کنند

معاون اجتماعی پیشگیری ازوقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه گفت:بدون مشارکت جامعه مدنی، نخبگان وبزرگان، دولتها نمی توانند به تنهایی ازوقوع جرم وآسیب پیشگیری کنند.

نیکزادعباسی دربهداشت حقوقی نیز پیشگیری رابهترازدرمان دانست وافزود:به جای واکنش نشان دادن به جرم باید یک کنش انجام دهیم واجازه ارتکاب جرم راندهیم.

وی یکی ازوظایف معاونت پیشگیری ازوقوع جرم را ارتقای سطح آگاهی های مردم عنوان کرد و گفت:تمام افراد جامعه قابلیت مورد جرم واقع شدن را دارند پس باید آنها رابیدارکرد.چون یک ضلع مثلث جرم،بزه دیده‌ی آماده است وشاید وقوع بسیاری ازجرم ها به خاطر وجود یک بزه دیده ی ناآگاه باشد.

عباسی به تشکیل شورای پیشگیری ازجرائم درحوزه صنعت،تولید واشتغال برای اولین باردر کشور ودر کرمانشاه اشاره کرد وتصریح کرد: شورای خیرین نیز ترکیبی ازافراد خیر و توانمند است که بارویکرد پیشگیری ازجرائم ورود کرده و مبالغی را به صورت مدت دار،قرض الحسنه یا بدون برگشت به حساب مخصوصی واریز می کنند، برای مبالغی که به صورت قرض الحسنه ومدت دار دراختیارشورا قرار می گیرد حساب دیگری افتتاح می شود که سود آن مبلغ به حساب مذکور واریز شده و در پایان اصل مبلغ به حساب خیر برگشت می خورد.

گزارش: عبداله مرادی

کد خبر 39271

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha