نماینده تبریز رئیس هیئت تحقیق و تفحص از ستاد احیای دریاچه ارومیه شد

سرویس آذربایجان غربی- روح الله متفکر آزاد، نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی به عنوان رئیس هیئت تحقیق و تفحص از ستاد احیاء دریاچه ارومیه انتخاب شد.

به گزارش کردپرس، پس از انتخاب اعضاء هیئت تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از ستاد احیاء دریاچه ارومیه، رئیس و اعضاء هیئت رئیسه این هیئت با اتفاق آراء انتخاب شدند که روح الله متفکر آزاد عضو هیات علمی دانشگاه تبریز با اتفاق آراء به عنوان رئیس این هیئت تحقیق و تفحص شد.

متفکر آزاد، عضو هیات علمی دانشگاه تبریز و نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر با اتفاق آراء به عنوان رئیس هیئت تحقیق و تفحص از ستاد احیاء دریاچه ارومیه انتخاب شد.

بر همین اساس جلال محمودزاده نماینده مهاباد، نایب رییس اول هیات، راستی نماینده شبستر، نایب رییس دوم، سمیه رفیعی نماینده تهران، دبیر اول، حضرتپور نماینده ارومیه، دبیر دوم و جلال‌زاده نماینده ارومیه به عنوان سخنگو انتخاب شدند.

سلمان ذاکر، کمال حسین‌پور، امیرقلی جعفری بروجنی، غلامرضا نوری، سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی، علی علیزاده، معین الدین سعیدی، پرویز اوسطی و علی‌اکبر علیزاده نیز سایر اعضا هیئت را تشکیل می دهند.

بررسی عملکرد مالی و اجرایی ستاد دریاچه ارومیه از بدو تاسیس تا حال، میزان اعتبارات در اختیار ستاد احیای دریاچه ارومیه در طول فعالیت، بررسی چگونگی هزینه کرد اعتبارات ستاد احیای دریاچه ارومیه از اول تا به حال و همچنین دریافتی های مدیران آن مجموعه، بررسی چگونگی و نحوه اختصاص اعتبارات در اختیار این ستاد در استان ها و شهرستان های مختلف و بررسی کلیه قراردادهای مالی و اجرایی ستاد دریاچه ارومیه با شرکت ها، اشخاص و پیمانکاران در طول دوران فعالیتشان از جمله محورهای تحقیق و تفحص از ستاد احیای دریاچه ارومیه اعلام شده است.

هدف اصلی از طرح تحقیق و تفحص از عملکرد مالی و اداری ستاد احیای دریاچه ارومیه بررسی این موارد و شفاف سازی در این خصوص است که گفته می شود؛ اعتبارات تعیین شده برای ستاد در محل های دیگر و برای سایر پروژه ها که هیچ ارتباطی با ستاد احیای دریاچه ارومیه نداشتند. هزینه شده‌ است.

ستاد احیای دریاچه ارومیه علی‌رغم هزینه کرد بیش از ۶ هزار میلیارد تومان بعد از ٨ سال فعالیت نتوانسته کوچکترین اقدامی در جهت بهبود وضعیت دریاچه انجام دهد و انتقادات از هدر دادن بیت المال به نام احیای دریاچه ارومیه را تا کنون به همراه داشته است.

در کردپرس بیشتر بخوانید؛

تحقیق و تفحص از عملکرد ستاد احیای دریاچه ارومیه آغاز شد

دریاچه ای که «بازیچه» شد!

آذربایجان شرقی از جان دریاچه ارومیه چه می خواهد؟

آذربایجان غربی برای احیا دریاچه ارومیه آب می دهد، آذربایجان شرقی پساب!

کد خبر 37281

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha