درآمد 2 هزار میلیاردی کشور از معادن ، مالیات و گمرک کردستان/تأکید بر اصلاح جدول مناطق محروم

سرویس کردستان- مشاور معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه حقوق دولتی معادن، مالیات و گمرک کردستان 2 هزار میلیارد تومان برای کشور درآمد داشته خواستار اصلاح و بازبینی جدول تعیین مناطق محروم شد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، سجاد جلالی شامگاه پنجشنبه در جریان بازدید از دانشکده صنعت و معدن شهرستان قروه با حضور عضو هیئت رئیسه و کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: مشکلات بودجه ای در استان کردستان و شهرستان قروه کاری کرده که مسایل علمی و تحول علمی چندان مطرح نمی شود و مراکز علمی بیشتر در مقدمات مانده اند.

او از بهره برداری دانشکده صنعت و معدن شهرستان در جریان سفر رئیس جمهوری به کردستان خبر داد و بخش بزرگی از اتمام این پروژه را در راستای تلاش های نماینده مجلس دانست.

جلالی با تأکید بر اینکه مشکلاتی که در کردستان هست راه حل دارد، افزود: سال گذشته دو هزار میلیارد تومان حقوق معادن، مالیات و گمرک استان کردستان برای کشور درآمد داشته و از این میزان برای کردستان مطابق جدول مناطق محروم 30 میلیارد تومان برگشت خورده و نیاز است این جدول مناطق محروم که حتی نام قروه هم در آن نیست اصلاح شود.

او خواستار نگاه ویژه در حوزه بودجه به شهرستان قروه شد و گفت: قروه در دولت های مختلف در حاشیه قرار گرفته و در این سال ها عقب ماندگی ها و مشکلات شهرستان روز به روز افزایش پیدا کرده است.

به گفته جلالی قروه شهرستانی است که دین خود را به انقلاب ادا کرده و از همان ابتدای انقلاب شهید داده و تنهای شهری بود که ضد انقلاب موفق به تصرف آن نشد و در واقع اگر بچه های قروه نبودند کردستان آزاد نمی شد.

او با انتقاد از حاشیه ماندن قروه، تصریح کرد: دینی که قروه بر گردن انقلاب اسلامی دارد در هیچ کدام از دولت ها ادا نشده و باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد/

کد خبر 34203

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha