متهم شدن نهادهای امنیتی اقلیم کردستان به ربودن فعالین مدنی و معترضین

سرویس عراق و اقلیم کردستان – رئیس فراکسیون جنبش تغییر در پارلمان عراق تأکید کرد نهادهای امنیتی اقلیم کردستان مانند گروههای مافیایی روزنامه نگاران، معلمان و فعالانی را که خواستار دریافت حقوقشان هستند می ربایند.

به گزارش کرد پرس به نقل از منابع خبری عراقی، "یوسف محمد" در این باره گفت: نهادهای امنیتی اقلیم کردستان مدتی پیش، موج گسترده ای از بازداشت روزنامه نگاران، معلمان و فعالانی را که خواستار دستیابی به حقوقشان در زمینه تأمین حقوق ماهیانه کارمندان و مبارزه با فساد در مناطق تحت نفوذ حزب دمکرات کردستان در اربیل و دهوک بودند آغاز کرده اند.

یوسف محمد در این باره گفت: نهادهای مذکور تا پس از صدور حکم برائت متهم، وی را در بازداشت نگه می دارند که چنین رفتاری در تعامل با عبدالباقی برواری فعال مدنی صورت گرفت. از سوی دیگر، روزنامه نگاران و فعالان دیگری مانند شیروان شیروانی و دو شخص دیگر نیز در استان دهوک همچنان در بازداشت به سر می برند.

رئیس فراکسیون جنبش تغییر در پارلمان عراق همچنین تصریح کرد: عملیات بازداشت این افراد به روش گروههای مافیایی انجام می گیرد. به طوری که افراد از منازلشان و در شرایط رعب انگیزی در مقابل دیدگان سایر افراد خانواده و کودکان از سوی افراد نقابداری که هویتشان را اعلام نمی کنند ربوده و به مکان های نامعلومی منتقل می شوند.

این نماینده کرد پارلمان عراق در پایان خاطرنشان کرد: درباره مکان نگهداری برخی از بازداشت شدگان، هیچ گونه اطلاعاتی در دست نیست و برخی از این افراد نیز برای تعیین تکلیف به دستگاه قضایی اقلیم ارجاع داده نشده اند.

کد خبر 341361

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha