وزرای کشور ایران و عراق تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند/ روادید برای ۲ هزار زائر ایرانی در روز لغو می‌شود

سرویس ایران- با حضور وزرای کشور ایران و عراق تفاهم‌نامه همکاری بین دو کشور امضا شد.

به گزارش کرد پرس، احمد وحیدی وزیر کشور و عثمان الغانمی وزیر کشور عراق روز سه شنبه پس از نشست دوجانبه در وزارت کشور، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

در این نشست صورتجلسه همکاری درخصوص مراسم اربعین امسال و همچنین یادداشت تفاهم همکاری در زمینه امنیت عمومی بین دو کشور ایران و عراق امضا شد.

عثمان الغانمی وزیر کشور عراق در جمع خبرنگاران درباره حذف روادید برای سفر زمینی به عراق، گفت: امروز سفر دوستانه به جمهوری اسلامی و دیدار طولانی با وزیر کشور ایران را داشتیم.

وزیر کشور عراق افزود: بحث امنیت مرزهای مشترک دو کشور و بسیاری پرونده‌های دیگر در این نشست بررسی شد. همچنین بحث عبور غیرقانونی از مرزها، قاچاق مواد مخدر و انسان مورد بحث قرار گرفت.

الغانمی خاطرنشان کرد: همه‌گیری کرونا بر سفر تاثیر منفی داشت. اکنون با وجود مهار این بیماری شاهد باز شدن گذرگاه‌های هوایی بین دو کشور بودیم و لغو روادید برای مسافران هوایی دو کشور انجام شد.

وی ادامه داد: دیروز قبل از سفر به ایران موافقتی از طرف دولت عراق و از طرف شخص نخست‌وزیر به دستم رسید مبنی بر اینکه ۲ هزار زائر از طریق گذرگاه‌های زمینی می‌توانند با لغو روادید وارد عراق شوند و در مدت کوتاهی با هماهنگی دو کشور مکانیزم لازم برای ورود این افراد به عراق طراحی می‌شود و به تدریج شاهد لغو کامل روادید خواهیم بود.

وزیر کشور عراق با اشاره به هزینه بالای سفر هوایی گفت: هزینه سفر هوایی زیاد است و مردم مایلند زمینی بروند لذا از هیچ کوششی برای فراهم کردن تمهیدات لازم برای زایران اربعین دریغ نخواهیم کرد.

کد خبر 33691

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha