251 طرح دامداری و مرغداری در کردستان تسهیلات دریافت کردند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: 63 میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات به 251 طرح دامداری و مرغداری در سطح استان پرداخت شده است.

به گزارش کرد پرس، پیمان اسکندری با اشاره به پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای دام و طیور و آبزیان با کارمزد 10 درصد، گفت: 16 میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات برای سرمایه در گردش پرداخت شده است.

وی افزود: این مهم به منظور حمایت از بهره‌برداران و تداوم فرایند تولید در بخش کشاورزی انجام می‌شود و تسهیلات سرمایه در گردش تا سقف 200 میلیون تومان برای واحدهای سنتی و کوچک، دام و طیور و آبزیان با سود 10 درصد پرداخت خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان اظهار کرد: تسهیلات سرمایه در گردش برای واحدهای سنتی و کوچک در قالب دامدارکارت پرداخت می‌شود و تولید کنندگان بخش کشاورزی می‌توانند خرید نهاده‌های دام و طیور را از این طریق انجام دهند.

اسکندری ادامه داد: تا ۱۳ خرداد سال‌جاری تعداد ۲ هزار و۴۱۴ پرونده به میزان یک هزار و ۲۸ میلیارد تومان برای دریافت تسهیلات به بانک‌های سطح استان معرفی شده است.

وی یادآور شد: ۲۶۳ طرح از این تعداد به میزان ۶۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان مصوب شده است که ۲۵۱ طرح آن به میزان ۶۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در بخش دامداری و مرغدارای های استان موفق به دریافت تسهیلات شده‌اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان بیان کرد: کردستان به لحاظ پرداخت تسهیلات تا این لحظه رتبه دوم کشور را پس از استان اصفهان دارد.

کد خبر 33668

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha