قروه در حوزه تقریب مذاهب شهرستان برتر کشور شد

سرویس کردستان- امام جمعه قروه از برتر شدن شهرستان در حوزه تقریب مذاهب در راستای تقویت وحدت جامعه، در سطح کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، حجت الاسلام عابدین رستمی در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان قروه از برتر شدن این شهرستان در حوزه تقریب مذاهب در سطح کشور گفت.

او با اشاره به وحدتی که در قروه وجود دارد، به دلایل این برتری اشاره کرد. «ارتباط با دراویش اهل سنت در شهرستان و بررسی مسایل و مشکلات مرتبط در این زمینه و تعامل و همکاری برای ایجاد همدلی و وحدت یکی از مهمترین دلایل این حوزه بود».

رستمی به تعامل همه جانبه بزرگان اهل سنت، اشاره کرد. «برای نخستین بار بعد از انقلاب اسلامی مراسم ولادت حضرت علی (ع) در مسجد النبی (مسجد اهل سنت) شهرستان به صورت باشکوه و با حضور اهل سنت برگزار شد».

او ارتباط با علمای اهل سنت و پیگیری امور مرتبط به آنان و آرام کردن یکسری فضاهای ناهنجاری که ایجاد می شد را در این حوزه مهم دانست.

رستمی بر تلاش برای حذف نگاه های منفی تأکید کرد. «با تلاش های صورت گرفته و تعامل و ارتباط گیری ها نگاه های نادرستی که شکل گرفته بود برداشته شدند و این نقطه قوتی برای وحدت در شهرستان است».

ارتباط با طریقت های دینی، حضور در برنامه های فرهنگی آنان، استفاده و دعوت از آنان برای مسایل مختلف و مشارکت های اجتماعی صورت گرفته، از دیگر موارد تأثیرگذاری بودند که امام جمعه به آن اشاره کرد.

حجت الاسلام رستمی همچنین استفاده از ظرفیت هایی که بود و انتقال مطالبات این طریقت ها به مسئولان استانی و کشوری و حضور در اجتماعات اهل سنت را در زمینه تقریب مذاهب مهم خواند.

او با بیان اینکه دفتر امام جمعه برای کل شهرستان است، از رویکرد تعامل و گفت و گو در تقریب مذاهب اسلامی گفت. « تقریب مذاهب اسلامی رویکردی مبتنی بر تعامل و گفت و گوی علمی میان مذاهب با تکیه بر مشترکات دینی در عین پایبندی به مبانی مذهبی است که با هدف احترام به دیدگاه های دیگر مذاهب پیگیری می شود».

حجت الاسلام رستمی همراهی بزرگان اهل سنت و طریقت های دینی را در وحدت و تقریب مذاهب بسیار با ارزش عنوان کرد و از تداوم این همکاری و تعامل خبر داد./

کد خبر 33559

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha