۶۲ اتاق بهداشت در مدارس کردستان راه‌اندازی شد

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان گقت: در راستای ارتقا سلامت جسمانی دانش آموزان، ۶۲ اتاق بهداشت در مدارس استان راه‌اندازی شد.

به گزارش کرد پرس، افشین خوشگوار گفت: شیوع ویروس کرونا موجب شد اهمیت سواد سلامت افراد جامعه بیش از پیش برای همگان عینیت پیدا کند و آموزش و پرورش به عنوان متولی تربیت نسل آینده، برنامه‌های ویژه‌ای برای تأمین سلامت دانش‌آموزان و نهادینه سازی اصول و مفاهیم پایه بهداشت و سلامتی طراحی کرده است.

وی با اشاره به ضرورت تعریف محیط و مکان فیزیکی اجرای برنامه های حوزه سلامت در مدارس، افزود: با توجه به اعتبارات تخصیصی، زمینه ایجاد و راه اندازی ۶۲ اتاق بهداشت در مدارس استان فراهم شد که برای تحقق آن اعتباری افزون بر 4 میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به مدارس مجری تخصیص یافته است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان افزود: با راه اندازی اتاق بهداشت در مدارس، فعالیت‌ها و برنامه‌های این بخش از انسجام و سازماندهی مناسب‌تری برخوردار خواهد شد و مراقبین سلامت بهتر می‌توانند خدمات بهداشتی و آموزشی خود را به دانش آموزان ارائه کنند.

خوشگوار ادامه داد: سایربخش‌ها و دستگاه‌های مرتبط با موضوع برای افزایش تعداد اتاق‌های بهداشت در سطح مدارس، آموزش و پرورش را یاری کنند.

کد خبر 32904

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha