«عزیزالله انتصامی» معلم پیشکسوت  و شناخته شده کردستانی درگذشت

سرویس کردستان- «عزیز الله انتصامی» معلم پیشکوستی که 33 سال در استان های کردستان و همدان به تعلیم علم و تربیت پرداخت در سن 79 سالگی شامگاه روز گذشته دار فانی را وداع گفت.

به گزارش خبرنگار کردپرس، «عزیز الله انتصامی» از معلمان پیشکسوت که در استان های کردستان و همدان سال ها به تعلیم و تربیت پرداخت، شامگاه روز گذشته در سن 79 سالگی در همدان دار فانی را وداع گفت.

این معلم فرهیخته در نخستین روز از نخستین ماه بهار در سال هزار و سیصد و بیست و دو در استان همدان به دنیا آمد. در خرداد ماه سال چهل موفق شد با شرایط سخت آن زمان دیپلم ریاضی را با معدل هجده کسب کند و در سال چهل و یک وارد آموزش و پرورش شد و در یک دوره یک ساله تربیت معلم، به استخدام این نهاد درآمد.

دو سال در شهرستان رزن در همدان معلم بود تا اینکه در سال سوم با یکی از همکارانش در کردستان جابجایی گرفت و سپس به شهرستان قروه انتقال داده شد. در سال پنجاه و یک با ورود به دانشگاه در رشته فیزیک در سال پنجاه و پنج در دانشسرای عالی با معدل الف فارغ التحصیل می شود.

از سال چهل و سه تا هفتاد و چهار در آموزش و پرورش شهرستان قروه به عنوان معلم، مدیر دبیرستان و رئیس آموزش و پرورش خدمت کرد و بعد از سی و سه سال تلاش بی منت در راستای ارتقای تعلیم و تربیت، بازنشست شد.

مرحوم «عزیز الله انتصامی» معلم فرهیخته و برجسته ای که با نگارش مقالات علمی و پژوهشی و نقد یکسری از معادلات فیزیک معروف است شامگاه روز گذشته (جمعه) سی اردیبهشت ماه دار فانی را وداع گفت.

توصیه آخر استاد به جوانان این مرز بوم در مراسم گرامیداشت خود که در آذرماه سال گذشته در قروه برگزار شد، این بود: «جوانان سعی کنند دو خاصیت را همیشه مدنظر داشته باشند: اول اینکه دروغ نگویند، دوم اینکه تلاش کنند و درس بخوانند».

در همین راستا استاندار کردستان هم در پیامی درگذشت این استاد فرهیخته علم و ادب را تسلیت گفت. «خبر درگذشت استاد “عزیزالله انتصامی” از معلمان پیشکسوت استان‌های کردستان و همدان، کسی که سال‌ها در راستای تربیت و تعلیم چند نسل از فرزندان این دیار تلاش و کوشش بسیاری نمود، موجب تأثر و تألم گردید.

مرحوم انتصامی معلمى فرهیخته بود که به نگارش مقالات علمی و پژوهشی و نقد برخى از معادلات فیزیک معروف است، بعد از سال‌ها تلاش و کوشش در جهت پرورش نوجوانان و جوانان این دیار، نام نیک و بزرگی از خود برجای گذاشت و امروز شاگردان مکتب وی غمگین از کوچ این استاد فرزانه و معلم عزیز هستند.

اینجانب ضایعه‌ درگذشت این پیشکسوت عرصه تعلیم و تربیت را به خانواده محترم و مکرم آن مرحوم، شاگردان ‌و دوستدارنش و نیز مردم عزیز استان‌های کردستان و همدان تسلیت عرض نموده و ضمن ابراز همدردی، از درگاه ایزد سبحان برای آن عزیز سفر کرده علو درجات و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان به ویژه بستگان و خانواده ایشان صبر و اجر خواستارم»./

کد خبر 32819

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha