هزار کیلومتر از مرزهای آذربایجان غربی هوشمند سازی می شود

سرویس آذربایجان غربی- فرمانده مرزبانی کشور از اجرای طرح هوشمندسازی مرزها در تمام مرزهای کشور خبر داد و گفت: بزودی یک هزار کیلومتر از مرزهای آذربایجان غربی به تجهیزات هوشمند رصد و پایش مجهز خواهد شد.

به گزارش کردپرس، سردار احمد علی گودرزی در بازدید از نوار مرزی سردشت اظهار کرد: یکی از اولویت‌های نیروی انتظامی و مرزبانی در سال جاری هوشمندسازی کنترل مرزهاست که زیرساخت‌های لازم برای آن، از جمله تجهیزات اوپتیکی، الکترونیکی، پهپادی و خودروهای عملیاتی سبک برای پایش مستمر و تصویری مرزهای طویل کشور در دست آماده سازی است.

فرمانده مرزبانی کشور همچنین مبارزه بی امان با سوداگران مرگ و قاچاقچیان اسلحه و مهمات را اولویت نیروی انتظامی و خاصه مرزبانی در مرزهای کشور عنوان کرد.

او با اشاره به تأمین امنیت در مرزهای آذربایجان‌غربی اظهار داشت: در این استان هم برای برقراری امنیت پایدار و مطلوب در تلاش هستیم و به‌زودی یک هزار کیلومتر مرز آذربایجان‌غربی هوشمندسازی خواهد شد.

گودرزی به کشفیات مهم اخیر مرزبانی سردشت اشاره و اضافه کرد: نیروهای مرزبانی این شهرستان در چند روز گذشته طی عملیات‌های مختلف خود کشفیات مهمی از جمله اقلام ضد فرهنگی، طیور و پرندگان و اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی را که قصد خروج از معابر مرزی کشور داشته‌اند، توقیف کردند.

فرمانده مرزبانی کشور ادامه داد: در این عملیات با عواملی که قصد خروج این اقلام به صورت غیر قانونی داشته برخورد شد و بیش از ۸۰ میلیارد ریال کالای قاچاق کشف و ضبط شده است.

کد خبر 318086

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha