وزیر علوم پروژه مقاوم‌سازی دانشکده هنر دانشگاه ارومیه را افتتاح کرد

سرویس آذربایجان غربی- پروژه مقاوم‌سازی و بهسازی لرزه‌ای، دانشکده معماری شهرسازی و هنر دانشگاه ارومیه امروز سه شنبه به صورت ویدیو کنفرانس با حضور منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری افتتاح شد.

به گزارش کردپرس، رییس دانشگاه ارومیه در این آیین با بیان اینکه این طرح در مساحتی بیش از پنج هزار مترمربع از دانشکده معماری شهرسازی و هنر این دانشگاه اجرا شده، گفت: برای اجرای این طرح مقاوم سازی بیش از ۹۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

رحیم حب نقی با اشاره به اینکه ساختمان دانشکده معماری، شهرسازی و هنر دانشگاه ارومیه طی چند مرحله از سال ۱۳۴۰ به متراژ ۱۰ هزار مترمربع احداث شده، بیان کرد: بخشی از این ساختمان توسط وزارت آموزش و پرورش به دانشگاه ارومیه واگذار شده بود که با توجه به قدمت ساختمان و ضرورت استفاده ار فضاها و همچنین سیاست‌های وزارت علوم، بحث مقاوم سازی این دانشکده در دستور کار دانشگاه ارومیه قرار گرفت.

رییس دانشگاه ارومیه ادامه داد: نهایتاً با هماهنگی های انجام شده وبازدیدهای گروه های فنی از وزارت، پروژه مقاوم سازی دانشکده معماری و شهرسازی و هنر دانشگاه ارومیه به عنوان یکی از بزرگترین پروژهای مقاوم سازی وزارت علوم به تصویب رسید .

او افزود: با حمایت‌های اداره کل طرح های عمرانی وزارت علوم، این پروژه پس از طی مراحل بررسی‌های فنی و طراحی سیستم مقاوم سازی در فاز اول به متراژ پنج هزار مترمربع از اواخر سال ۱۳۹۶ آغاز شد.

حب نقی اظهار کرد: در نهایت طی مراحل مقاوم سازی، همه فونداسیون ساختمان و همچنین ستون‌ها، تیرها، اتصالات و اجزای سازه ای فاز اول مطابق طراحی، مقاوم سازی شد تا به عنوان ساختمانی هماهنگ با استانداردهای روز باشد.

رییس دانشگاه ارومیه ادامه داد: طی مراحل مقاوم سازی به دلیل قدمت ساختمان و در جهت تامین همه استانداردهای ایمنی و مطابقت با مباحث مدیریت سبز، تعمیرات اساسی تاسیسات این فاز از جمله بروزرسانی موتورخانه مرکزی، استفاده از سیستم‌های تاسیسات مکانیکی و برقی روز نظیر پست برق کامپکت و سیستم اعلام و اطفای حریق در دستور کار قرار گرفت

حب نقی مدت زمان اجرای این طرح را ۱۶ ماه عنوان کرد و گفت: امیدواریم با توجه به نیاز دانشگاه ارومیه به فضاهای کالبدی، عملیات مقاوم سازی فاز دوم این پروژه نیز همچون گذشته با حمایت‌های وزیر علوم، تحقیقات و فناوری آغاز شد و دانشگاه ارومیه به عنوان یکی از دانشگاه های پیشرو در مبحث مقاوم سازی وزارت علوم مورد حمایت قرار گیرد.

کد خبر 318085

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha