ترکیه بدنبال حمله به شمال سوریه است

سرویس سوریه- نوروز احمد، اظهار کرد: ترکیه از درگیری میان قدرت های جهانی برای اشغال مناطقی در شمال سوریه استفاده می کند.

به گزارش کُردپرس، یکی از اعضای فرماندهی کل نیروهای دموکراتیک سوریه (SDF)، گفت: ترکیه از درگیری میان قدرت‌های جهانی برای اشغال مناطقی در شمال شرق سوریه استفاده می‌کند.

وی در حاشیه سومین کنفرانس یگان های مدافع زنان که با حضور بیش از ۴۰۰ عضو این نیروها، برگزار شد، خاطرنشان کرد: این طرح جدید نیست، اما ترکیه مدت هاست که از این روش در عراق استفاده می کند.

به گفته احمد، ترکیه به دنبال بی‌ثبات کردن منطقه، آواره کردن مردم از خانه‌هایشان، و مقابله با هر نیروی نظامی است که ممکن است روزی با او مقابله کند.

بر اساس گزارش‌ها، اخیرا شدت حملات توپخانه‌ای و پهپادی ترکیه در چندین منطقه شمال شرق سوریه افزایش یافته است که این حملات عمدتا شهرک‌های تل تمر و ابوراسین (زرکان) و روستاهای اطراف حومه شمالی حلب و کوبانی را هدف قرار می‌دهند.

احمد افزایش حملات اخیر ترکیه را ناشی از «موقعیت ضعیف» کشورهای عربی دانست که موضع جدی برای توقف آنها اتخاذ نکرده‌اند.

احمد گفت: ترکیه به بهانه تهدید امنیتی، مناطق مرزی در عمق ۱۰ تا ۱۵ کیلومتری را مورد یورش قرار می‌دهد و تاکنون خسارات فراوانی به مردم منطقه وارد کرده است.

این عضو فرماندهی کل نیروهای سوریه دموکراتیک، گفت: حملات ترکیه مصداق اشغالگری است و هیچ بهانه‌ای برای ادامه آن‌ها بجز توسعه‌طلبی وجود ندارد.

احمد خاطرنشان کرد: طرح ترکیه ایجاد درگیری و تلاش برای افزایش مهاجرت و ایجاد بستری برای ادامه حملات در شمال سوریه است.

کد خبر 31756

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha