تلاش ها برای جلوگیری از خروج غیر قانونی روغن نباتی از آذربایجان غربی

سرویس آذربايجان غربى- نایب رییس قرارگاه تامین امنیت غذایی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: با توجه به پایین بودن قیمت روغن نباتی و روغن مایع در ایران نسبت به کشورهای همسایه انگیزه قاچاق این کالای اساسی افزایش یافته لذا با همکاری پلیس امنیت اقتصادی و مرزبانی از خروج غیر قانونی روغن نباتی از استان جلوگیری می شود.

به گزارش کردپرس، محمد علی رحیمی در جلسه قرارگاه تأمین امنیت غذایی استان که به منظور ایجاد هماهنگی لازم در خصوص تأمین و توزیع مطلوب کالاهای افزود: کلیه عوامل توزیع و فروشگاه های عرضه کالاهای اساسی چه در سطح عمده و خرده فروشی، ملزم به ارائه فاکتور رسمی به خریداران خود می‌باشند، هر خریدار می‌تواند در قبال وجوه پرداختی خود درخواست صدور فاکتور رسمی نماید.

او ادامه داد: اگر فروشنده ای از صدور فاکتور رسمی امتناع کند، مشمول جرایم مربوطه خواهد بود.

رحیمی با اشاره به افزایش تقاضا برای خرید روغن نباتی در ایام ماه مبارک رمضان ، تصریح کرد: اهمیت مصرف روغن نباتی در عادات غذایی زندگی مردم بر کسی پوشیده نیست و باید از قاچاق این خوراکی به کشورهای همسایه جلوگیری شود، زیرا که روغن به عنوان یکی از کالاهای استراتژیک از جایگاه مهمی در مصارف روزانه خانوار برخوردار است و دست اندرکاران در این زمینه باید به تامین آن وعدم کمبود در بازار اهتمام ویژه ای داشته باشند.

برخورد قانونی با فروش اجباری کالاها در کنار فروش روغن خوراکی

او ادامه داد: با توجه به پایین بودن قیمت روغن نباتی و روغن مایع در ایران نسبت به کشورهای همسایه انگیزه قاچاق این کالای اساسی مردم را به کشور های همسایه با توجه به شرایط فعلی افزایش داده است که در این راستا با همکاری پلیس امنیت اقتصادی و مرزبانی از خروج غیر قانونی روغن نباتی از استان جلوگیری می شود.

رحیمی اظهار کرد: طبق هماهنگی با اداره تعزیرات حکومتی استان ، ساماندهی دستگاه های کارتخوان موجود در فروشگاه های توزیع در دستور کار قرار دارد تا با عاملینی که در کنار فروش روغن خوراکی اقدام به فروش اجباری سایر کالاها کنند، و اخلال در بازار فروش این کالا ایجاد کنند، برخورد قانونی خواهد شد.

وی تاکید کرد: برای مباشرین و کارخانجاتی که اقدام به تامین به موقع کالاهای اساسی نکنند و باعث ایجاد احتکار و کمبود کالاهای اساسی مردم در بازار شوند ، پرونده تخلفاتی تشکیل و از طریق دادستانی و تعزیرات حکومتی پیگیری و برخود قضایی خواهد شد.

کد خبر 31125

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha