درمانگاه تامین اجتماعی مهاباد و مشکل خرید و فروش نوبت دهی !

سرویس آذربایجان غربی- در پی انتقاد شهروندان از عدم دسترسی به سایت نوبت دهی تامین اجتماعی مهاباد و مشکلات اخذ نوبت رییس اداره تامین اجتماعی این شهرستان گفت: سایت به دلیل سو استفاده برخی از کافی نت ها در خصوص نوبت دهی این مرکز به صورت موقت بسته شده است.

دکتر سلام عزیز پور، به خبرنگار کردپرس اظهار کرد: متاسفانه برخی از کافی نت های سطح شهرستان برای نوبت دهی درمانگاه تامین اجتماعی مهاباد از شهروندان تقاضای پول می کردند و نوبت های این درمانگاه که به رایگان اخذ می شود را تا ١٠ هزار تومان هم به فروش می رسانند.

او ادامه داد: برای کنترل این وضعیت سایت نوبت دهی تامین اجتماعی مهاباد به صورت موقت بسته شده تا از سو استفاده های موجود جلوگیری شود.

رییس اداره تامین اجتماعی مهاباد گفت: شهروندان می توانند برای اخذ نوبت از سایر شیوه های نوبت دهی همچون اپلیکشن و یا از طریق کد دستوری USSD به روش *٤*١٤٢٠*کد استان# اقدام کنند.

دکتر عزیزپور در ادامه از عقد قرارداد با دو مختصص در درمانگاه تامین اجتماعی مهاباد خبر داد و گفت: در حال حاضر یک متخصص بیهوشی، یک متخصص گوش و حلق و بینی قرارداد عقد شده است.

او پیشتر نیز در خصوص کمبود پزشکان متخصص در این مرکز به کردپرس گفته بود: متاسفانه اغلب پزشکان متخصص در مهاباد حاضر به عقد قرارداد با تامین اجتماعی و همکاری کردن با این درمانگاه نیستند و تا زمانی که پزشکان شهرستان همکاری نکنند، متاسفانه امکان جذب نیرو برای درمانگاه تامین اجتماعی مهاباد وجود ندارد.

به گزارش کردپرس، درمانگاه تامین اجتماعی مهاباد چند دکتر عمومی و تنها یک پزشک متخصص دارد. پزشکان چشم، قلب و جراح عمومی تنها یک عنوان هستند و هیچ پزشکی در این سه بخش در تامین اجتماعی مهاباد از مدت ها قبل حاضر نیستند.

چهار پزشکی عمومی در دو نوبت، یک نفر پزشک متخصص داخلی، یک نفر پزشک اطفال، ٢ دندان پزشک که یکی از آنها تنها کار ترمیم را انجام می دهد، کل پزشکان درمانگاه تامین اجتماعی مهاباد را تشکیل می دهند.

یک نفر پزشک زنان نیز از مرکز استان هفته ای یک روز و تنها یک نوبت در درمانگاه حاضر می شود که کفاف وضع موجود را نمی دهد.

نوبت دهی درمانگاه هم برای همین چند پزشک و خدمات آزمایشگاهی با تلفن هر روز صبح از ساعت ٩ صبح آغاز می شود اما با توجه به حجم زیاد متقاضیان در همان ١٠دقیقه اول تمامی ظرفیت ها از طریق سامانه تلفنی تکمیل می شود. سایت نوبت دهی پیشتر هم به خوبی کار نمی کرد و اکنون کلا به دلیل سو استفاده های موجود، توسط خود تامین اجتماعی غیر فعال شده است.

در کردپرس بیشتر بخوانید؛

کمبود پزشک در دی کلینیک تامین اجتماعی مهاباد؛ طبابت یا درآمد، مردم ناراضی اند

کد خبر 31072

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha