درخواست متقاضیان مسکن ملی در قروه از استاندار کردستان

سرویس کردستان- متقاضیان مسکن ملی در قروه جهت اعتراض به تغییر زمین در نظر گرفته شده واقع در منطقه «ویلاشهر» این بار در نامه ای به استاندار کردستان خواستار تغییر زمین و توجه به درخواست مردم شدند.

به گزارش کرد پرس در این نامه آمده است:

«احتراماً به استحضار می رساند اینجانبان از اهالی و ساکنان شهرستان قروه به مدت حدودا دو سال مبلغ چهل میلیون تومان را بابت طرح اقدام مسکن ملی فاز ٢ واریز نموده ایم اما متولیان امر هنوز بعد از گذشت دو سال از اجرای طرح نه تنها زمینی با زیر ساخت های مناسب را انتخاب نکرده اند بلکه با بی توجهی به نیاز شهروندان درصدد تکرار فاجعه مسکن مهر همجوار آرامستان و نابودی دوباره صخره سرانجیک به عنوان هویت تاریخی شهر هستند.

زمین انتخابی در منطقه کوه سرانجیک دارای هزینه های سنگین آماده سازی و زیرسازی از لحاظ زمان، شرایط اجرا و اثربخشی و... بوده و مشکلات جدی در انتقال خطوط خدمات زیر ساختی از جمله آب و فاضلاب، گاز و... را دارد. لازم به ذکر است که فعالان محیط زیستی هم نسبت به زمین انتخابی معترضند و ساخت و ساز دوباره در این منطقه را نابودی کامل "سرانجیک" می دانند.

همچنین نبود امکانات فرهنگی، رفاهی، شهری، فضای سبز (فاجعه شهرک دانش فاز 1 مسکن ملی) و بالا بودن تعداد طبقات (4 واحد) از دیگر مشکلات این طرح در آینده است.

در این میان جا دارد از تلاش ها و پیگیریهای فرماندار محترم شهرستان (جناب آقای فعله گری) در راستای حذف نقاط سنگلاخی و شیب دار تشکر ویژه داشته باشیم, اما نگرانی از مشکلات موجود باعث شده تا درخواست تغییر کامل زمین مدنظر داده شود.

لذا باتوجه به موارد گفته شده از آن مقام مسئول تقاضامندیم که ضمن تغییر زمین مذکور به ندای متقاضیان مسکن ملی شهرستان قروه که به دنبال سرپناهی امن و درخور زندگی برای خود و خانوده شان هستند توجه و با مشخص کردن زمین بهتر و تسریع در روند کار به فکر چاره گشایی باشید.»

کد خبر 31052

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha