۱۰ دستگاه واگن مسافربری در گمرک رازی بکارگیری می شوند

سرویس آذربایجان غربی- رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی با اشاره به تعیین تکلیف ١٠واگن مسافربری متروکه در گمرک رازی خوی گفت: مقرر شده واگذاری این واگن ها با پرداخت تمامی تعرفه‌های قانونی و حقوق دولتی و گمرکی تحت نظارت دادستان مرکز استان و مدیر کل اموال تملیکی در راستای خدمت رسانی به مردم آذربایجان غربی بکارگیری شود.

به گزارش کردپرس، ناصر عتباتی با اشاره به نامه معاون دادستان کل کشور در امر مبارزه با قاچاق و جرایم سازمان یافته گفت: با توجه به نیاز مبرم استان به ناوگان حمل و نقل عمومی و وجود ۱۰ دستگاه واگن مسافری بری در گمرک رازی، مکاتبه‌ای با دادستانی کل در خصوص تعیین تکلیف این واگن ها صورت گرفت.

او ادامه داد: معاون دادستانی کل کشور نیز در پاسخ اعلام کرد که با توجه به نیاز مبرم ناوگان حمل مسافر به واگن های توقیفی و در راستای ایجاد تداوم فعالیت شرکتها و فعالان اقتصادی و جلوگیری از ورشکستگی بنگاه‌های اقتصادی، واگذاری واگن های مذکور به وارد کننده شرکت حمل و نقل بلا مانع است.

عتباتی ادامه داد: امروز نیاز است تصمیماتی در کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری استان اتخاذ شود که خروجی آن تقویت ناوگان حمل و نقل استان و در نهایت نه تنها منتفع شدن هم استانی ها، بلکه مردم عزیز کشور که به استان آذربایجان غربی سفر می کنند، باشد.

رئیس کل دادگستری استان افزود: با ورود این واگنها به چرخه حمل و نقل برای ۵۰ نفر به طور مستقیم اشتغال زایی ایجاد و سالانه در جابجایی ۱۰۰ هزار مسافر نقش آفرین خواهند بود و این یک اقدام عملی در تحقق فرمان مقام معظم رهبری در تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین است.

او بیان کرد: مقرر شده واگذاری این واگن ها با پرداخت تمامی تعرفه‌های قانونی و حقوق دولتی و گمرکی تحت نظارت دادستان مرکز استان و مدیر کل اموال تملیکی بین وارد کننده و گمرک تهاتر شوند.

رئیس کل دادگستری استان بیان کرد: همچنین مقرر شد که طی مکاتبه‌ای با مدیر کل راه آهن سراسری کل کشور درخواست شود تا نسبت به رصد و نظارت دقیق بر عملیات بازسازی و اجرا با لحاظ کلیه استانداردهای قانونی اقدامات لازم انجام بگیرد و وارد کننده هم متعهد شده که پس از طی تشریفات این واگن ها در راستای خدمت رسانی به مردم استان آذربایجان غربی بکارگیری شوند.

دادستان مرکز استان نیز در این جلسه گفت: در واگذاری این واگن ها به وارد کننده قطعاً باید استانداردهایی که لازم است کسب و حقوق دولتی و گمرکی نیز در این واگذاری مدنظر قرار گیرد.

گفتنی است؛ سال ٩٥، بیست دستگاه واگن قطار توسط یکی از بازرگانان خریداری شده و از این تعداد ١٠ واگن به کشور وارد شده و مورد بهره برداری قرارگرفت، ولی ١٠ واگن باقیمانده به علت مشکلات موجود و مقررات مربوطه با تاخیر وارد شده و امکان ترخیص آن از گمرک فراهم نشده و مشکلات متعدد موجب متروکه شدن این واگنها در انبار سازمان جمع آوری اموال تملیکی شده بود.

کد خبر 31056

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha