سفر ریاست جمهوری به آذربایجان غربی/ بسته سرمایه گذاری تدوين می شود

سرویس آذربایجان‌غربی- استاندار آذربایجان غربی در دیدار با وزیر صمت، با اشاره به سفر ریاست محترم جمهور به این استان بعد از ماه رمضان، از آمادگی تحقق برای تدوین بسته کامل سرمایه گذاری با رویکرد دولت و با بهره گیری از ظرفیت های استان و ارائه قبل آن از این سفر شد.

به گزارش کردپرس، محمدصادق معتمديان در دیدار با وزیر صمت، با اشاره به آخرین وضعیت حوزه سرمایه گذاری در آذربایجان غربی و عقب ماندگی های تاریخی در این حوزه و غیبت هلدینگ های بزرگ سرمایه گذاری در استان، افزود: با توجه به قابلیت ها و پتانسیل های آذربایجان غربی، به حضور هلدینگ‌های بزرگ و سرمایه گذاری نهادهای توسعه گرا برای سرمایه گذاری و حضور فعال در بخش‌های مختلف استان نیاز داریم.

او در ادامه آذربایجان غربی را یکی از استانهای مهم کشور در بخش معدن معرفی کرده و یادآور شد: هم اکنون حدود ۵۱ نوع ماده معدنی در استان شناسایی و برداشت می شود و ۳۰ درصد طلای استخراج شده در کشور نیز از معادن فعال در آذربایجان غربی استخراج و تولید می شود.

استاندار آذربایجان غربی همچنین توسعه حوزه معدن را به عنوان یکی از پیشرانهای مهم توسعه استان ضروری دانسته و تصریح کرد: توسعه اکتشافات و استخراج و بهره برداری و توسعه صنایع معدنی در آذربایجان غربی و ایجاد واحدهای فرآوری و جلوگیری از خام فروشی، از اولویت های جدی ما در استان است.

معتمدیان بیان کرد: امیدواریم با جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی و فعالان بخش خصوصی، خصولتی، حاکمیتی و دولتی، قدم هایی را در مسیر توسعه و پیشرفت آذربایجان غربی برداریم.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به سفر ریاست محترم جمهور به استان بعد از ماه رمضان، از آمادگی تحقق برای تدوین بسته کامل سرمایه گذاری با رویکرد دولت و با بهره گیری از ظرفیت های استان و ارائه قبل از این سفر شد.

معتمدیان همچنین با تشریح برنامه یکشنبه های حمایت از تولید و تحقق شعار سال در آذربایجان غربی گفت: در این برنامه که به صورت مداوم و هفتگی صورت می گیرد، ضمن بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی و پیگیری حل مشکلات واحدها در محل واحد تولیدی، به صورت ویژه و اختصاصی با سرمایه گذاران دیدار و روند سرمایه گذاری در استان تسهیل می یابد.

در این دیدار استاندار آذربایجان غربی ضمن دعوت از وزیر صمت برای حضور در استان، از وی خواست جلسه ویژه ای با حضور وزیر و معاونین این وزارتخانه و اعضای کامل مجمع نمایندگان آذربایجان غربی در تهران تشکیل و مسائل و مشکلات حوزه وزارت صنعت، معدن و تجارت در استان بررسی شود.

استاندار آذربایجان غربی همچنین در این دیدار، درخواست هایی چون "انجام اکتشافات تکمیلی معادن"، "آزادسازی پهنه های بلوکه شده معدنی استان"، "تکمیل مطالعات اکتشافی املاح تبخیری دریاچه ارومیه"، "سرمایه گذاری ایمیدرو در محدوده های اکتشافی استان"، "تسریع در سرمایه گذاری ایدرو در منطقه ویژه اقتصادی ارومیه - سرو"، سرمایه گذاری در بخش کنسانتره و شمش طلا"، "ایجاد شهرک های لجستیکی یا هاب تجاری"، "ایجاد شهرک های صنعتی مشترک با كشورهاى همسايه " و ... را تقدیم وزیر صمت کرد.

در ادامه سيد رضا فاطمي امين وزير صنعت ، معدن و تجارت نیز ضمن قدرداني از تلاش هاى استاندار آذربايجان غربى ، استان را يكي از با ظرفيت ترين استان هاي كشور دانست و افزود : حضور هلدينگ هاي سرمايه گذاري در استان بايد با نقشه جدي در مسير توسعه و پيشرفت آذربايجان غربي همراه بوده و تمامي ظرفيت ها براي تحقق اين امر به كار گرفته شود .

او همچنین از ابتکار استاندار آذربایجان غربی در اجرای یکشنبه های حمایت از تولید قدرانی و آن را در حل سریع مشکلات واحد های تولیدی و صنعتی استان موثر دانست .

وزير صنعت ، معدن و تجارت در پایان با پيشنهاد استاندار آذربايجان غربى مبني بر برگزاري جلسه ویژه با حضور وزیر و معاونین این وزارتخانه ، استاندار و اعضای کامل مجمع نمایندگان آذربایجان غربی در تهران موافقت نموده و مقرر شد در روزهاي آتى اين جلسه به قيد فوريت برگزار گردد.

کد خبر 30577

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha