وجود هزاران جانباز شیمیایی سردشت، نشانگر آثار تخریبی جنگ در آذربایجان غربی

سرویس آذربایجان غربی- معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی گفت: بیش از ۲ هزار جانباز شیمیایی در سردشت زندگی می‌کنند که ۴۰۰ نفر از این تعداد در شرایط بسیار ویژه‌ای به سر می‌برند و و موضوع نشان دهنده از آثار تخریبی جنگ در استان آذربایجان غربی است.

به گزارش کردپرس، علی مصطفوی ظهر روز چهارشنبه ۲۱ خرداد در جلسه شورای راهبردی و برنامه‌ریزی و جمع‌آوری اسناد نقش دولت در دوران دفاع مقدس، با بیان این که یک هشتم مرز های کشورمان در آذربایجان غربی است تصریح کرد: شهدا، آزاده‌ها، جانبازان، رزمندگان و عموم مردم با حضور پرشور خود در آن دوران به همگان نشان دادند که وحدت ملت ایران اسلامی مثال زدنی است به گونه‌ای که در دوران دفاع مقدس حتی یک وجب از خاک کشورمان در دست دشمن باقی نماند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی افزود: امروز نیز ما وظیفه داریم تا آثار و اسناد دوران هشت سال دفاع مقدس را جمع‌آوری کرده و در اختیار آیندگان قرار دهیم تا از رشادت‌های آن دوران مطلع و در راستای دفاع از ارزش‌های نظام و انقلاب گام بردارند.

او تصریح کرد: بیش از ۲ هزار جانباز شیمیایی در سردشت زندگی می‌کنند که ۴۰۰ نفر از این تعداد در شرایط بسیار ویژه‌ای به سر می‌برند و و موضوع نشان دهنده از آثار تخریبی جنگ در استان آذرباجان غربی است.

مصطفوی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در زمینه مستند سازی اقدامات دولت و مردم در مقابله با بیماری کرونا، تأکید کرد: در امر مبارزه با بیماری کرونا نیز همانند دوران دفاع مقدس است به طوری که ملت ایران اسلامی دست به دست هم برای مقابله و مبارزه با ویروس کرونا تلاش می کنند، بنابراین تلاش های انجام شده باید مستندسازی شود تا ایثارگری اقشار مختلف مردم بویژه کادر درمانی و پزشکان برای آیندگان ملموس باشد.

او با تاکید بر تسریع در جمع آوری اسناد دوران دفاع مقدس در ادارات یادآور شد: چنین اقداماتی باید در طول دهه‌های گذشته انجام می‌پذیرفت ولی با این همه حال اقدام ارزشمندی است.

در این جلسه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی از احمدی؛ رزمنده دوران هشت سال دفاع مقدس و از رزمندگان حاضر در عملیات افتخار آفرین آزاد سازی خرمشهر تقدیر کرد.

کد خبر 303050

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha