۱۸ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۶
پاکسازی مناطق گردشگری مهاباد

سرویس آذربايجان غربی- رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: با اتمام تعطیلات نوروزی پاکسازی محوطه تالاب بین المللی "کانی برازان" و اثر طبیعی ملی غار آبی "سهولان" و سایر مناطق گردشگری شهرستان انجام گرفت.

فاروق سخنور، در این باره به کردپرس افزود: پس از بازدید بیش از ۸۸۰۰ نفر گردشگر و مسافر از تالاب" کانی برازان" و بیش از ۲۵هزار نفر از اثر طبیعی-ملی غار آبی "سهولان" در ایام تعطیلات نوروز و روز طبیعت ، این اداره با همکاری نیروهای غارآبی، دهیاری و اعضای شورای روستای سهولان به پاکسازی محوطه تالاب بین المللی کانی برازان و اثر غار آبی سهولان اقدام کردند.

او با اشاره به تجزیه نشدن مواد پلاستیکی در طبیعت ادامه داد: با به علت بی توجهی برخی از خانواده ها به محیط زیستی سالم، پلاستیک ها موجب برهم زدن چهره طبیعت حاشیه دریاچه سد و مسیر جاده مهاباد به طرف پسوه نیز شده است.

سخنور گفت: لذا این مناطق نیز که در ایام نوروزی میزبان هزاران گردشگر و مسافر بوده است توسط مامورین واحد خدمات شهری شهرداری مهاباد پاکسازی شد .

رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد اظهار کرد: مسأله پسماند و رها سازی آن در طبیعت و اماکن عمومی به یک معضل جدی فرهنگی تبدیل شده است و نیاز است شهروندان در حفظ و پاسداشت طبیعت کوشا باشند.

او تاکید کرد: داشتن محیط زیستی سالم و عاری از هرگونه پسماند نیازمند مشارکت همگانی است که در این راستا با توزیع بیش از ۱۰هزار کیسه زباله در شهرستان‌ مهاباد در روز طبیعت و اجرای برنامه های پاکسازی بر آگاه سازی و حساس کردن عمومی مردم در نریختن زباله در طبیعت اقدام شد.

کد خبر 30264

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha