گردنه تته در محور سروآباد – پاوه بازگشایی شد

سرویس کردستان - گردنه تته محور ارتباطی شهرستان های سروآباد و مریوان در استان کردستان به پاوه و نودشه در استان کرمانشاه بعد از 4 ماه بسته بودن، بازگشایی شد.

به گزارش کر پرس، گردنه تته از آذر ماه سال گذشته به دلیل بارش سنگین برف و کولاک مسدود شده بود و بعد از گذشت 4 ماه و ۱۶ روز با تلاش شبانه روزی و بی وقفه نیروهای راهداری شهرستان سروآباد بازگشایی شد.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کردستان در حاشیه بازگشایی این مسیر گفت: گردنه تته در محور ارتباطی شهرستان های سروآباد و مریوان استان کردستان به استان کرمانشاه یکی از نقاط مرتفع و برف گیر استان کردستان به شمار می رود.

رامبد نوذری افزود: این گردنه هر ساله با بارش اولین برف در آذر ماه بسته می شود و با توجه به سخت گذر بودن آن و اینکه به صورت قوص سرپایین احداث شده است امکان برف روبی وجود ندارد و بازگشایی آن به اول بهار سال آینده موکول می شود.

وی اظهار کرد: ارتفاع سنگین برف در گردنه تته که به طور میانگین به 7 تا ۱۰ متر می رسد عملیات بازگشایی این مسیر را با کندی روبرو می کند و راهداران شهرستان سروآباد به صورت شبانه روزی در گردنه ژالانه برای بازگشایی و ایمن سازی این منطقه مستقر هستند.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کردستان ادامه داد: نیروهای راهداری مستقر در گردنه ژالانه عملیات برف روبی این گردنه را از پنجم اسفند سال گذشته آغاز کردند و بعد از گذشت ۴۰ روز خوشبختانه این مسیر با تلاش این عزیزان بازگشایی و ایمن سازی شد.

نوذری یادآور شد:‌ در مدتی که این گردنه مسدود بود رانندگان و مسافران از مسیرهای جایگزین اورامان - سلین - هجیج برای تردد استفاده می کردند و همین امر باعث طولانی شدن مسیر شده بود.

وی بیان کرد: گردنه تته ۲۰ کیلومتر طول دارد که ۴.۲ کیلومتر آن در محدوده شهرستان سروآباد استان کردستان واقع شده و مابقی آن در حوزه استحفاظی شهرستان پاوه استان کرمانشاه است.

کد خبر 30182

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha