توسعه مناطق مرزی منجر به بهبود وضعیت معیشت مرزنشینان می شود

سرویس کردستان – امام جمعه پاوه بر لزوم توجه ویژه به مرزنشینان در کشور تاکید کرد و گفت: توسعه مناطق مرزی منجر به بهبود وضعیت معیشت مرزنشینان می شود.

به گزارش کرد پرس، ماموستا ملا قادر قادری در دیدار با رئیس کل دادگستری کردستان، گفت: خوشبختانه در دوران مدیریت جدید دادگستری استان کردستان شاهد پیشرفت های چشمگیری در حوزه های مختلف قضایی بوده ایم.

وی بر لزوم توجه ویژه به مرزنشینان در کشور تاکید کرد و افزود: امام سجاد (ع) در صحیفه سجادیه در خصوص جایگاه مهم مرز و مرزنشینان اشاره کرده و می طلبد تا مسئولان کشوری با اختصاص منابع ویژه در جهت توسعه این مناطق تلاش مضاعفی داشته باشند.

امام جمعه پاوه اظهار کرد: وحدت و اتحاد در کشور بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است و در استان های کردنشین و در میان برادران اهل تشیع و اهل تسنن به وضوح دیده می شود و این از نتایج و برکات انقلاب اسلامی است.

ماموستا قادری ادامه داد: با توجه به تاکیدات ریاست قوه قضاییه در خصوص کاهش آمار زندانیان، می طلبد تا قضات با استفاده از مجازات های جایگزین تا جایی که می توانند از مجازات زندان کمتر استفاده کنند.

رئیس کل دادگستری کردستان نیز در این دیدار اعیاد شعبانیه را به امام جمعه پاوه تبریک گفت و بیان کرد: دستگاه قضایی استان کردستان در جهت اعتمادسازی عمومی و خدمت به مردم از هیچ تلاشی فروگذار نمی کند.

حجت الاسلام حسینی یادآور شد: خوشبختانه وحدت و برادری بین برادران اهل سنت و اهل تشیع در منطقه کردستان موج می زند و امیدواریم با استفاده از ظرفیت ائمه جمعه و متنفذین مذهبی در استان کردستان و استان های همجوار این وحدت و برادری روز به روز افزایش یابد.

وی همچنین بر ارتقای فرهنگ صلح و سازش در جامعه با استفاده از نفوذ کلام ائمه جمعه و جماعات در جهت کاهش جرم و افزایش صلح و سازش در جامعه تاکید کرد.

کد خبر 28612

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha