آمریکا نقش اصلی در برگزاری انتخابات مناطق تحت کنترل کردهای سوریه دارد

سرویس جهان- موسسه کی پی ای آمریکا ادعا کرد که واشنگتن نقش اصلی را در برگزاری یا عدم برگزاری انتخابات محلی در منطقه تحت کنترل کردهای سوریه ایفا می‌کند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، اداره خودگردان کردی در شمال و شمال شرق سوریه، در سال جدید تاکنون دو بار برای برگزاری انتخابات محلی اقدام کرده است اما به دلیل برخی مخالفت‌ها، برگزاری آن به وقت دیگری موکول شده است.

 آمریکا و ترکیه صراحتاً مخالفت خود را با این انتخابات اعلام کردند و در منطقه تحت کنترل کردهای سوریه نیز شورای میهنی کرد سوریه و مسیحیان انتخابات را تحریم کردند.

 موسسه کی پی ای آمریکا در تحلیلی پیرامون علت تعویق چند باره انتخابات در منطقه تحت کنترل کردهای سوریه، واشنگتن به عنوان متحد اصلی کردهای سوریه را عامل اصلی عدم برگزاری این انتخابات معرفی کرده است.

 این اندیشکده معتقد است آمریکا به عنوان متحد مشترک کردهای سوریه و دولت ترکیه، می‌تواند ضمن خنثی کردن مخالفت ترکیه از طریق تبیین شرایط و بیان مزیت‌های ثبات در منطقه تحت کنترل کردهای سوریه از طریق برگزاری انتخابات، مشکلات برگزاری انتخابات در این منطقه را رفع کند.

 موسسه کی پی ای با اشاره به اینکه آمریکا شرایط را برای برگزاری انتخابات در این منطقه مناسب ندانسته، به واشنگتن توصیه کرده است شرایط لازم را از طریق مداخله موثر فراهم کند. برای مثال، زمینه حضور حداکثری گروه‌های مخالف در انتخابات را فراهم کند و به رفع نواقص انتخابات از طریق الزام به ایجاد اصلاحات و سازوکارهای مناسب‌تر برای برگزاری آن بپردازد.

 همچنین پیشنهاد شده که واشنگتن، در کنار نهادهای بین المللی نظارت بر انتخابات را بر عهده بگیرد.

 این اندیشکده همچنین معتقد است آمریکا به عنوان متحد کردها در عراق و سوریه و با توجه به ارتباطات کردهای سوریه و عراق، می‌تواند اقلیم کردستان عراق و شورای میهنی کرد سوریه، نزدیک به حکومت اقلیم کردستان را برای کمک به برگزاری انتخاباتی سالم و مطمئن در منطقه تحت کنترل کردهای سوریه متقاعد کند.

کد خبر 2771932

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha