استانداران آذربایجان غربی، کرمانشاه، کردستان و مازندران کُرد هستند

عبدالله مرادی، مدیرکل سیاسی وزارت کشور در واکنش به اظهارات مسعود پزشکیان درباره اقوام گفت: برخلاف ادعاهای مطرح شده، هم اکنون استانداران محترم کرمانشاه و آذربایجان غربی و کردستان متناسب با محیط اجتماعی استانها از قومیت اصیل ایرانی کُرد هستند.

به گزارش کردپرس، عبدالله مرادی، مدیرکل سیاسی وزارت کشور تصریح کرد: در ساختار نظام جمهوری اسلامی، مبتنی فصل ۳ قانون اساسی حقوق برابر شهروندان فارغ از قومیت، نژاد، مذهب و زبان تضمین شده است و در دولت سیزدهم در انتصابات سیاسی، ضمن توجه به شایسته سالاری و شاخص‌های حرفه‌ای انتصابات مدیران ارشد حسب قانون، به بومی گزینی و استفاده از همه ظرفیت‌های محلی توجه جدی شد.

او افزود: برخلاف ادعاهای مطرح شده، هم اکنون استانداران محترم کرمانشاه و آذربایجان غربی و کردستان متناسب با محیط اجتماعی استانها از قومیت اصیل ایرانی کُرد هستند.

مرادی ادامه داد: همچنین استاندار محترم مازندران نیز از کردهای ایلام هستند و طبعاً معاونان و فرمانداران در این استانها نیز همگی بومی‌اند.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور تاکید کرد: اظهارنظرهایی از این دست در رقابت‌های مقطعی انتخابات تاثیر منفی بر وحدت و همدلی ملی و هویت ملی مشترک همه اقوام ایرانی دارد.

کد خبر 2771891

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha