زیرگذر شهدای خدمت در ارومیه افتتاح شد

با حضور استاندار آذربایجان‌غربی زیرگذر شهدای خدمت در ارومیه با ۳۴۲ متر طول و ۱۸ متر عرض و مساحت عرشه بیش از یک هزار و ۲۰۰ متر مربع به بهره‌برداری رسید.

به گزارش کردپرس، استاندار آذربایجان‌غربی در آیین بهره‌برداری از زیرگذر شهدای خدمت در ارومیه گفت: روان سازی و مدیریت هوشمند ترافیک شهر ارومیه مطالبه امروز مردم ارومیه است که با مطالعه دقیق آن، امروز شاهد اجرای فاز به فاز طرح‌های مختلف در راستای رفع مشکل ترافیک در این شهر هستیم و ۱۴ طرح در این زمینه تعریف شده است.

 محمدصادق معتمدیان افزود: برای به بهره‌برداری رسیدن این زیرگذر، تمامی دستگاه‌های مسئول به صورت شبانه روز در تلاش بودند تا موانع ساخت این پروژه تبدیل به چالش شهری نشود بنابراین قدردان مدیریت شهری و مجموعه شورای شهر در جهت تسهیل و روان سازی ترافیک شهری در ارومیه هستیم.

او ادامه داد: با مدیریت هوشمند، مطالعات پروژه‌های مربوط به کریدورهای ترافیکی با هدف روان سازی ترافیک شهر انجام شده که امروز شاهد اجرا و عملیات فاز به فاز آن در این شهر هستیم.

معتمدیان با اشاره به اینکه روان سازی ترافیک شهر از مطالبات مهم و بحق مردم شهر ارومیه است، اضافه کرد: مطالعه بیش از ۱۴ طرح در این حوزه در قالب زیرگذر، روگذر، تقاطع غیرهمسطح در ارومیه انجام شده که امسال با برنامه ریزی‌های مدون شاهد بهره برداری ۵۰ درصد از این طرح‌ها که شامل هفت پروژه ترافیکی است، در ارومیه خواهیم بود.

استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهری ارومیه با همت مجموعه مدیریت شهری مورد بازبینی قرار گرفته تا به عنوان سند اصلی در خصوص تسهیل و مدیریت ترافیک شهری اجرا شود و این موضوع یکی از مسائل مهم در دولت سیزدهم است.

معتمدیان گفت: کمربندی سبز ارومیه نیز در دور این شهر یکی از مطالبات جدی مردم ارومیه است تا ضمن کاستن بار ترافیکی در این شهر، شاهد زیبایی بصری کمربندی نیز باشیم که مستلزم هم افزایی دستگاه‌ها اجرایی و خدمات رسان جهت عملیاتی شدن است.

روزانه ۲ هزار و ۱۰۰ تن زباله و پسماند در آذربایجان غربی تولید می شود

او افزود: پروژه بام ارومیه یکی از پروژه های رفاهی است که مقدمات قانونی این پروژه انجام شده و با تعیین مشاوران طرح، عملیات اجرایی این پروژه انجام می‌شود تا ارائه خدمات حداکثری به مردم که از اولویت‌های مورد توجه دولت است، عینیت یابد. این پروژه زیبایی خاصی به شهر ارومیه می‌بخشد و این شهر به چنین فضایی در زمینه رفاهی و گردشگری نیاز دارد که در محل مسیر پارک جنگی و امتداد آن اجرا خواهد شد.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به معضل تولید زباله و پسماند نیز گفت: روزانه ۲ هزار و ۱۰۰ تن زباله و پسماند در استان تولید می شود که لازم است ساماندهی و مدیریت این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش کردپرس، زیرگذر شورا - شهید بهشتی ارومیه که به نام شهدای خدمت نامگذاری شده است، با حضور محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی به بهره برداری رسید. این پروژه عمرانی که اواخر تابستان سال گذشته کلنگ زنی شده بود، پس از ۹ ماه مورد بهره برداری قرارگرفت تا گره ترافیکی این منطقه تا حدود زیادی رفع شود.

همچنین با حضور استاندار آذربایجان‌غربی ۱۰ دستگاه اتوبوس بازسازی شده نیز به ناوگان حمل و نقل شهری ارومیه اضافه شد.

کد خبر 2771765

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha