تدارک ۷۰ کانون فرهنگی تابستانی برای اوقات فراغت دانش آموزان مددجوی ایلامی

سرویس ایلام - سرویس ایلام - مدیرکل کمیته امداد استان ایلام از تدارک بیش از ۷۰ کانون فرهنگی و تربیتی برای برنامه های اوقات فراغت دانش آموزان و دانشجویان مددجوی این استان در تابستان امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، ناصر مرادی پویانی در همایش شناسایی هوش تحصیلی دانش آموزان پایه ششم مدارس تیزهوشان استان که با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان برگزار شد بیان کرد: در این کانون ها زمینه حضور حدود ۴ هزار دانش آموز، دانشجو و خانواده های آنها فراهم شده است.

وی تصریح کرد: در این کانون ها که با همکاری آموزش و پرورش و سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود برنامه های گوناگونی در زمینه های آسیب های اجتماعی، آشنایی با مهارت ها، استعداد یابی، رشته های گوناگون هنری، تقویت بنیه تحصیلی برای دانش آموزان دارای افت تحصیل، قران و معارف و همچنین حوزه اجتماعی و خانواده ها تدارک دیده شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان تصریح کرد: این کانونها از اول تیرماه فعالیت خود را آغاز و تا پایان شهریور ماه در بیش از ۷۰ کانون در ۱۵ شهرستان استان فعالیت خواهند کرد.

مرادی پویانی با بیان اینکه سال گذشته ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار صرف خدمات فرهنگی و آموزشی مددجویان این استان شده است تصریح کرد: امسال نیز اعتبارات این حوزه بیشتر از سال گذشته خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام نیز در این آیین گفت: کمیته امداد دستگاهی است که علاوه بر اینکه در زمینه های گوناگون حمایتی و اشتغال آفرینی حضور برجسته و فعالی دارد در زمینه های تحصیلی و فرهنگی نیز خدمات این نهاد تأثیرگذار است.

درویشی ادامه داد: کمیته امداد و آموزش و پرورش در عرصه های گوناگون باهم همکاری داشته که محوریت این همکاری ها خدمت به قشر دانش آموزان نیازمند است.

وی فراهم نمودن زمینه تحصیل برای همه ی دانش اموزان را دغدغه مهم آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: تلاش ما این است که با همکاری برخی دستگاهها از جمله کمیته امداد این زمینه را فراهم کنیم که قشر دانش آموز به مدارج عالی تحصیلی دست پیدا کنند.

کد خبر 2771766

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha