۸۰۰ دستگاه موتورسیکلت متخلف در کردستان توقیف شد

رئیس پلیس راهور کردستان گفت: ۸۰۰ دستگاه موتورسیکلت متخلف در اجرای طرح انضباط بخشی موتورسیکلت سواران در دو ماهه اول سال جاری توقیف شد.

به گزارش کرد پرس، سرهنگ رضا همتی زاده در جمع خبرنگاران به تشریح جزئیات اجرای طرح انضباط بخشی تردد موتورسوارن در معابر شهری استان پرداخت و گفت: این طرح بعد از تعطیلات نوروزی در تمامی شهر های استان به اجرا درآمده و همکاران در پلیس راهور کردستان از ابتدای اجرای این طرح تاکنون حدود ۸۰۰ دستگاه موتورسیکلت متخلف را متوقف و جهت سیر مراحل قانونی به پارکینگ های استان انتقال داده اند.

وی افزود: از این تعداد موتورسیکلت توقیفی تعداد زیادی مزایده ای و سرقتی بوده که جهت سیر مراحل قانونی در اختیار دستگاه های ذیربط قرار گرفته است.

رئیس پلیس راهور کردستان درباره عمده تخلفاتی که پلیس راهور در این طرح با آنها برخورد می کند، اظهار کرد: عبور از چراغ قرمز، حرکات مخاطره آمیز، حرکت در جهت خلاف مسیر عبور، عبور از پیاده رو، عبور از خط ویژه، تخلفات پلاک، مخدوشی پوشش پلاک و فاقد پلاک، حمل بار های نامتعارف، رانندگی بانوان و فاقدین گواهینامه موتورسیکلت، رانندگی بدون مدارک شامل کارت موتور، بیمه و گواهینامه، ایجاد آلودگی صوتی و صدا های ناهنجار از جمله مواردی است که با آن برخورد خواهد شد.

سرهنگ همتی زاده از خانواده های کردستانی درخواست کرد با توجه به شروع فصل گرما و افزایش استفاده از موتورسیکلت و به تبع آن افزایش تصادفات، حداقل از در اختیار قرار دادن موتورسیکلت به فرزندان فاقد گواهینامه خودداری کرد و در حین استفاده از موتورسیکلت حتما از کلاه ایمنی استفاده کند.

کد خبر 2771635

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha