یک میلیون و ۶۵۰ هزار نفر از کارکنان وظیفه نیروهای مسلح آموزش مهارتی دیدند

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح گفت: از زمان آغاز فعالیت قرارگاه مهارت آموزی تا کنون یک میلیون و ۶۵۰ هزار نفر تحت آموزش قرار گرفتند.

به گزارش کرد پرس، سردار موسی کمالی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه در ستاد انتظامی استان کردستان، گفت: در زمان آغاز فعالیت قرارگاه مهارت آموزی تا کنون یک میلیون و ۶۵۰ هزار نفر تحت آموزش قرار گرفتند، که از این تعداد ۸۵۰ هزار نفر به صورت تخصصی آموزش دیده اند.

وی با اشاره به ترویج فرهنگ مهارت آموزی و ایجاد انگیزه و تشویق جوانان به مهارت آموزی، اظهار کرد: مهمترین بحث در گفتمان سازی مهارت آموزی دست یابی به نگاه مشترک برای تحقق اهداف قرارگاه است.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با بیان اینکه مهارت آموزی و توانمندسازی سربازان یکی از دغدغه ها و برنامه های اولویت دار نیروهای مسلح است، افزود: ما باید وضع موجود را به نحو احسن ارزیابی و با راه حل مناسب مشکلات و موانع را برطرف کنیم و این امر نیازمند نقشه راه و تقسیم کار است.

سردار کمالی با اشاره به اینکه در راستای تحقق این هدف در ده محور پشتیبانی و حمایت را آغاز کرده ایم، ادامه دارد: نخستین محور اهتمام و ورود فرماندهان و مسئولان به این حوزه و سپس بحث غربالگری و نیازسنجی و برگزاری آزمون بر حسب نیاز و تربیت نیروی انسانی متناسب با نیاز بازار بعد از خدمت مقدس سربازی جزو دیگر اولویت هاست.

وی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح از ایجاد تجهیزات و کارگاه های مجهز طبق استانداردهای لازم به عنوان سومین محور نام برد و یادآور شد: اطلاع رسانی و ترویج فرهنگ مهارت آموزی سربازان چهارمین مورد اجرایی است.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با اشاره به ۵ مورد آخر بحث مهارت آموزی جهت تربیت نیروی کارآمد، بیان کرد: تعامل بین نیروهای مسلح و سازمان های دیگر، آمار و اطلاعات، آسیب شناسی، جذب اعتبارات، رصد و هدایت و حمایت شغلی و نظارت اجرایی از دیگر مواردی است که برای تربیت نیروی کارآمد و جوان انقلابی باید مورد توجه قرار گیرد.

کد خبر 2771570

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha