مخازن سدهای کردستان برای راه اندازی سایت گردشگری و تفریحی واگذار می شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: به منظور حمایت از سرمایه گذاران و رونق گردشگری در استان، آماده واگذاری مخازن سدها جهت راه اندازی سایت گردشگری و تفریحی، هستیم.

به گزارش کرد پرس، آرش آریانژاد در رابطه با بحث توسعه گردشگری در سدهای کردستان، گفت: با توجه به بکر و خاص بودن مناظر سدها، ظرفیت های بزرگی برای رشد و توسعه صنعت توریسیم و گردشگری محسوب می شوند.

وی با تأکید بر اینکه تمام تلاشمان این است که سرمایه گذاران واقعی و دارای اهلیت در تمامی بخش ها مشکل تأمین آب نداشته باشند، افزود: مشکلی در تأمین آب حوزه های کم مصرفی مثل گردشگری نداریم و این شرکت برای رفع موانع زیرساخت های گردشگری، آمادگی لازم را دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان اظهار کرد: در بسیاری از کشورهای دنیا نیز سدها و دریاچه های آنها از مهمترین قطب های گردشگری آن کشور محسوب می شوند و سالانه هزاران مسافر را به خود جذب می کنند.

آریانژاد ادامه داد: گردشگری و گذراندن اوقات فراغت به شیوه ای جدید، جزء جدایی ناپذیر جامعه صنعتی و حلقه ای مهم در بازتولید آن است؛ امروزه گردشگری در دنیا یکی از منابع درآمد و از عوامل مؤثر در تبادلات فرهنگی بین کشورها است و به عنوان گسترده ترین صنعت خدماتی جهان حائز اهمیت ویژه است.

وی یادآور شد: استان کردستان با دارا بودن سدهای متنوع و پرآب از قابلیت بسیار خوبی برای بهره گیری از این ظرفیت به منظور جذب گردشگر برخوردار است، لذا ضرورت توجه به این منابع عظیم گردشگری در استان در جهت توسعه این صنعت، بیشتر احساس می شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان بیان کرد: رودخانه ها و دریاچه های پشت سدها جایگاه مناسبی برای انجام ورزش ها و فعالیت های آبی هستند؛ در واقع سدها ویژگی های فراوانی برای توسعه گردشگری دارند و بستر طبیعی در آنها آماده است و تنها با سرمایه گذاری می توان به این مهم دست یافت؛ ایجاد دهکده های سلامت، راه اندازی فستیوال های محلی و مسابقات و بازی های مردمی در نقاطی از دریاچه های پشت سد که به دور از هیاهو باشند، نیز می تواند یکی از اهداف قابل برنامه ریزی در گردشگری سد باشد.

آریانژاد ضمن دعوت از سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی، جهت امر توسعه صنعت تورسیم و گردشگری در محل سدها، گفت: سرمایه گذاران گرامی اطمینان خاطر داشته باشند که موارد اداری برای عقد قرارداد جهت واگذاری لکه های تعیین شده در سدهای استان برای امر گردشگری، با سهولت کامل صورت خواهد گرفت و می توان گردشگری اکوتوریسیم و درمانی را فعال کرد.

کد خبر 2771511

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha