نگرانی کردها از عدم استقرار سیستم دفاع موشکی آمریکا در اقلیم کردستان

سرویس جهان- نماینده دولت اقلیم کردستان عراق در آمریکا هشدار داد تاکنون هیچ اقدامی از سوی آمریکا برای اجرایی شدن قانون تجهیز اقلیم کردستان به سیستم های دفاع موشکی، بر اساس بودجه دفاعی 2024 این کشور انجام نداده است.

به گزارش کردپرس، دولت آمریکا سال گذشته تبصره ای در قانون بودجه دفاعی این کشور مصوب کرد که بر اساس آن، می بایست تا یک ماه آینده ضمن استقرار سیستم دفاع موشکی در اقلیم کردستان، نیروهای پیشمرگ نیز برای استفاده از آن آموزش های لازم را دیده باشند.

اما تریفه عزیز، نماینده حکومت اقلیم کردستان عراق در آمریکا، با انتشار یادداشتی در نشریه هیل، وابسته به کنگره آمریکا اعلام کرد تاکنون کوچکترین اقدامی برای استقرار سیستم دفاع موشکی آمریکا، بر اساس مصوبه قانون بودجه این کشور صورت نگرفته است. این در حالی است که تا ضرب الاجل تعیین شده برای اجرای کامل این قانون تنها کمی بیش از یک ماه زمان در دسترس است.

به گفته نماینده حکومت اقلیم کردستان عراق در آمریکا، حتی مقدمات لازم برای اجرایی شدن مصوبه دولت و کنگره آمریکا برای بهره مندی اقلیم کردستان از سیستم دفاع هوایی، برای مقابله با حملات موشکی و پهپادی فراهم نشده و اصولا هیچ اقدامی از سوی آمریکا صورت نگرفته است.

او تاکید کرده است که با توجه به این که اقلیم کردستان عراق متحد واشنگتن بوده و با انواع تهدیدهای داخلی و خارجی مواجهه است، لازم است آمریکا این منطقه را برای مقابله با انواع تهدیدها به تکنولوژی های دفاعی مورد نیاز آن تجهیز کند.

تریفه عزیز هشدار داده است که اقلیم کردستان با انواع تهدیدهای داخلی و خارجی مواجهه بوده و موجودیت آن به خطر افتاده است. به همین دلیل، او از دولت آمریکا درخواست کرده است فورا نسبت به استقرار یک سیستم دفاع هوایی منسجم و پیشرفته در اقلیم کردستان اقدام کند. او ادعا کرده است که این اقدام می تواند هم به نفع آمریکا و هم به نفع اقلیم کردستان باشد زیرا به گفته او میزان تهدیدها در منطقه خاورمیانه که بخشی از آن متوجه اقلیم کردستان شده، افزایش یافته است.

کد خبر 2771032

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha