۷۳۳ فقره جهیزیه به مددجویان کمیته امداد کردستان اهدا شد

۷۳۳ فقره جهیزیه طی مراسمی با حضور استاندار و نماینده ولی فقیه در استان کردستان به مناسبت گرامیداشت سفر تاریخی رهبری به استان و دهه کرامت به مددجویان کمیته امداد اهدا شد.

به گزارش کرد پرس، مدیرکل کمیته امداد کردستان در مراسم اهدای جهیزیه به نوعروسان مددجوی امداد که به مناسبت گرامیداشت سفر تاریخی مقام معظم رهبری به استان و دهه کرامت در اردوگاه امام علی(ع) برگزار شد، گفت: همزمان با سفر تاریخی مقام معظم رهبری به کردستان، ۷۵ برنامه با رعایت سه اصل بی منتی، اثرگذار بودن و جهادی بودن به مددجویان کمیته امداد ارائه خواهد شد.

رضا طوسی با اشاره به خدمات ارائه شده به زوجین تحت پوشش کمیته امداد استان، افزود: کمیته امداد در سه سرفصل ارائه آموزش های مشترک، برگزاری کلاس های تخصصی، کمک به تأمین وسایل زندگی در قالب حهیزیه زوجین جوان مددجو را مورد حمایت قرار خواهد داد.

وی اظهار کرد: امروز ۷۳۳ فقره جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد اعطا خواهد شد که با اعطای این جهیزیه ها دیگر هیچ پشت نوبتی در کمیته امداد استان نخواهیم داشت.

مدیرکل کمیته امداد کردستان با اشاره به اهمیت خدمت رسانی به اقشار نیازمند، ادامه داد: مسئولان کمیته امداد تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا بتوان خدمات رسانی بهتر و بیشتری به مددجویان داشته باشیم.

طوسی به دیگر خدمات کمیته امداد استان به خانواده های تحت پوشش اشاره کرد و یادآور شد: پرداخت حق بیمه ۱۰ هزار و ۳۰۰ مددجو کمیته امداد، خرید و ساخت ۲ هزار و ۱۵۰ مسکن مددجویی، پرداخت ۱۴ میلیارد تومان کمک هزینه تحصیلی و شهریه دانشجویی به ۳ هزار و ۴۴۳ نفر و ارائه ۱۴ هزار و ۳۳۱ مورد خدمات فرهنگی، تربیتی و آموزشی بخشی از این خدمات است.

وی بیان کرد: ارائه ۲۱ هزار و ۵۸۱ مورد مشاوره فردی و خانوادگی، توزیع ۱۳ هزار نوشت افزار به دانش آموزان نیازمند، ایجاد اشتغال برای ۲۵ هزار نفر مددجو با پرداخت یک میلیارد و ۸۴۴ مورد تسهیلات، آموزش کسب و کار و پایداری مشاغل به ۱۵ هزار و ۴۰۹ نفر از مددجویان از اقدامات مؤثر کمیته امداد طی یک سال گذشته بوده است.

کد خبر 2770547

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha