۱۱۰ هزار خانوار مددجوی امداد در کشور خودکفا می شوند

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی کشور گفت: در سال ۱۴۰۳ خودکفایی و اشتغال ۱۱۰ هزار خانوار دیگر مددجوی امداد را در دستور کار داریم تا این خانوارها از پوشش کمیته امداد خارج شده و به چرخه تولید و اشتغال کشور باز گردند.

به گزارش کرد پرس، جعفر صباغیان در مراسم اهدای جهیزیه به نوعروسان کمیته امداد استان کردستان، گفت: کمیته امداد یکی از آثار و برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است که با نگاه دینی و فقهی امام راحل به عنوان دومین نهاد انقلابی تأسیس شد.

وی با اشاره به اینکه طی این ۴۵ سال کمیته امداد (ره) استان خدمات ارزنده ای به مددجویان اعطا کرده است، اظهار کرد: ارائه خدمات به قشر محروم و نیازمندان جامعه وظیفه ذاتی و الهی ما بوده است.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی کشور به اقدامات کمیته امداد در بخش مسکن محرومان در کشور اشاره کرد و افزود: طی یک ماه گذشته ۳۳ هزار و ۸۶۳ مسکن به عنوان سرپناه تحویل مددجویان کمیته امداد سراسر کشور شد.

صباغیان یکی از دیگر از اقدامات قابل توجه کمیته امداد را اشتغال و خودکفایی مددجویان تحت پوشش عنوان کرد و ادامه داد: به برکت کمک همه خیرین و نیکوکاران، امدادگران، بانک های عامل، دولت مردمی در سال گذشته جشن خودکفایی ۱۰۰هزار نفر خانواده تحت پوشش را داشتیم که این امر از مصادیق بارز کرامت انسانی است.

وی با اشاره به توانمندسازی و ایجاد درآمد با ثبات که یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری است، یادآور شد: طی چند سال اخیر کمیته امداد از یک نهاد صرفا حمایتی به سمت یک نهاد توانمندسازی حرکت کرده و تلاش دارد اشتغال و ازدواج فرد را که نتیجه آن درآمد پایدار و مستقل شدن مددجویان است، جایگزین بسته های حمایتی کنیم.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی کشور با اعلام اینکه در سال  ۱۴۰۳ خودکفایی و اشتغال ۱۱۰ هزار خانوار دیگر مددجوی امداد را در دستور کار داریم تا این خانوارها از پوشش کمیته امداد خارج شده و به چرخه تولید و اشتغال کشور برگردند، بیان کرد: اشتغال و خودکفایی خانواده های مددجوی امداد در دستور کار کمیته امداد قرار دارد اما بیماران صعب العلاج و ازکار افتاده که توان انجام کار را ندارد تا آخر عمر خدمتگزار آن ها هستیم.

صباغیان گفت: در حوزه های مختلف فرهنگی، آموزشی برای فرزندان کمیته امداد نیز برنامه های متنوع حمایتی صورت گرفته است که این امر موجب شده بین دانش آموزان رتبه های تک رقمی در رشته های پزشکی، مهندسی و غیره را داشته باشیم که این امر موجب توانمند شدن خانواده ها و خودکفاشدن آن ها خواهد شد.

وی به برنامه کمیته امداد در حوزه جوانی جمعیت و فرزندآوری اشاره کرد و افزود: در این حوزه با راه اندازی مرکز مشاوره «راه و زندگی» به زوج های جوان مشاوره های قبل، حین و بعد از ازدواج خواهیم داد و همچنین با اعطای جهیزیه به مددجویان امداد از آنان حمایت خواهیم کرد.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی کشور از اعطای ۷۳۳ جهیزیه به نوعروسان مددجوی امداد استان طی امروز خبر داد و اظهار کرد: ۱۰۰هزار سری جهیزیه برای مددجویان پیش بینی و به مددجویان اعطا شد و تمام تلاش ما این است که هیچ زوجی به خاطر نبود جهیزیه پشت نوبت نماند.

صباغیان ادامه داد: تمام لوازم جهیزیه شامل یخچال، تلویزیون، جاروبرقی و ماشین لباسشویی از تولیدات داخلی است، چراکه معتقدیم با این امر به واحدهای تولیدی داخلی و اشتغال کشور کمک خواهیم کرد.

کد خبر 2770546

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha