۱۷۰ آتش نشان برای مقابله با حوادث چهارشنبه سوری در سنندج آماده باش هستند

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج از آماده باش ۱۷۰ آتش نشان برای مقابله با حوادث چهارشنبه سوری خبر داد.

به گزارش کرد پرس، آزاد طهماسبی از آماده باش ایستگاه های هشت گانه سازمان آتش نشانی شهرداری سنندج، در این ایام پایان سال (چهارشنبه سوری و شب عید) خبر داد و گفت: استقرار خودرو، موتورسیکلت با تجهیزات کپسول اطفاء حریق در میدان های اصلی شهر از برنامه ریزی های این سازمان است.

وی با بیان اینکه براساس تجربه چهارشنبه پایانی سال توأم با خطرات احتمالی است در همین راستا طرح ها و برنامه های کارآمد با محوریت فرهنگسازی، آموزش و اطلاع رسانی انجام و در دست اقدام است، افزود: براساس راهبرد سازمان آتش نشانی، خودروهای آتش نشانی از ۲۳ تا ۲۸ اسفندماه جاری در میدان انقلاب، میدان آزادی و سه راه ادب مستقر می شوند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج اظهار کرد: ۱۷۰ نفر پرسنل آتش نشانی اعم از عملیاتی و اداری در آماده باش هستند و مرخصی همه پرسنل لغو شده است.

طهماسبی از برگزاری مانورهای داخلی به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی در شب چهارشنبه سوری و ایام آخر سال خبر داد و ادامه داد: ۱۴۲ نیروی عملیاتی شامل ۴۵ نیرو حاضر در شیف و ۷ نفر مسئول در هر شیفت و ۲۸ نفر نیروی اداری فعالیت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه ۹۰ نفر آتش نشان هم آنکال و آماده باش در منزل خواهند بود و به محض نیاز باید در محل کار حاضر شوند، یادآور شد: در مجموع ۲۴ دستگاه انواع ماشین آلات آتش نشانی در قالب شیفت های سه گانه تعریف شده فعالیت خواهند کرد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج از شهروندان خواست با احترام به حقوق شهروندی و پرهیز از انجام رفتارهای پرخطر، چهارشنبه سوری ماندگاری را در آخرین روزهای سال رقم بزنند و بیان کرد: باید با خودداری از رفتارهای پرخطر امکان لذت همه شهروندان را از آئین های سنتی این شب فراهم کنیم.

طهماسبی با تاکید بر اینکه شهروندان در صورت بروز هرگونه مشکل یا خطر آتش سوزی بلافاصله مراتب را به سامانه ۱۲۵ اطلاع دهند، گفت: خوشبختانه در چهارشنبه سوری و شب نوروز گذشته حادثه ای که منجر به اعزام نیروهای آتش نشانی شود نداشته ایم.

کد خبر 2768056

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha