مدهامتان محفلی برای کشف استعدادهای قرآنی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: مدهامتان راهکاری برای افزایش نشاط معنوی و کاهش آسیب‌های اجتماعی و کشف استعدادهای نهفته قرآنی است.

به گزارش کرد پرس، علی اصغر دریایی شامگاه دوشنبه در آیین اختتامیه مسابقات ملی مدهامتان که در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار شد، گفت: در راستای عدالت فرهنگی تمام برنامه‌هایی که در قالب رویداد و جشنواره‌ها داریم ناظر به دو مساله از جمله نشاط اجتماعی و ترویج گفتمان انقلاب و مقاومت اجرا می‌شوند.

وی با بیان اینکه با بارش برنامه های فرهنگی از مساله قران و عترت غفلت نکردیم، افزود: مسابقه مدهامتان یکی از این برنامه‌ هاست که با مساعدت ستاد کانون‌های مساجد کشور در سنندج برگزار شد.
وی یادآور شد: رقابت در نهایت رفاقت در این مراسم شکل گرفت اما هدف ما در اصل ترویج مفاهیم قرآنی و ترویج فضائل اخلاقی در جامعه، افزایش نشاط معنوی جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی است و مساجد باید پایگاه قرآنی شوند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان اضافه کرد: همه ظرفیت‌ها را بکار بستیم تا حرف مقام معظم رهبری به بار بنشیند و در ترویج فعالیتها از نقطه محور به محله محور و در نهایت به مسجد محور رسیدیم تا مساجد را پایگاه قرآنی قرار دهیم.
وی گفت: امام راحل فرمودند «مساجد سنگر هستند» و جوانی که صلاح قرآن و سنگر مسجد داشته باشد اتفاقات و آسیب‌ها روی وی هیچ اثری ندارد.
دریایی یادآور شد: برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با نگاه مردم پیش می ‌رود و مردم  در پیشبرد برنامه‌ها فعالیت دارند.
وی اضافه کرد: برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی باید حرکت عمومی اتفاق بیفتد که با حضور آحاد مردم پیش می رود.
دریایی کشف استعدادهای نهفته را نیز هدف دیگر این برنامه‌های قرآنی دانست و افزود: در تلاشیم این اهداف را به فضل الهی محقق کنیم.

کد خبر 2767782

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha