وزیر فرهنگ پیامی خطاب به شورای راهبری اهل سنت صادر کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیامی به اعضای شورای راهبری اهل سنت ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد در سنندج ارسال کرد.

به گزارش کرد پرس، در پیام محمدمهدی اسماعیلی که در اولین نشست راهبری اهل سنت ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور به میزبانی سنندج، قرائت شد، آمده است: «با نگاهی گذرا به تاریخ سراسر افتخار اسلام و مسلمین می توان دریافت مسجد در تمامی اعصار همواره محل وحدت پیروان این دین مبین آسمانی بوده است.

نظام مقدس جمهوری اسلامی به رغم فتنه انگیری های خناسان و دشمنان ایران مقتدر و متحد، به لطف خداوند متعال، و هدایت های داهیانه امامین انقلاب، نه تنها در عرصه های داخلی با رنگین کمانی از اقوام و مذاهب، روز به روز بر عزت و افتخاراتش افزوده، بلکه هم اکنون بزرگ منادی وحدت در جهان اسلام محسوب می شود.

حماسه آفرینی تمام اقوام و مذاهب در هشت سال دفاع مقدس، همدلی مثال زدنی در رسیدگی به آسیب دیدگان در رخدادهای طبیعی، عرض ارادت خالصانه اهل سنت به ساحت مقدس حضرت امام رضا(ع) و پذیرایی و میزبانی از زائران اربعین حسینی در مرزهای شرقی و غربی کشور، فقط گوشه ای از اوج وفاق و همدلی مومنانه است اما در این میان یکی از مهمترین عوامل این وحدت و وفاق، برکت مکان مقدسی همچون مسجد بوده جه حضور پرنشاط فعالان و نخبگان مساجد اهل سنت، در رویدادهای فرهنگی و هنری کانون های مساجد، بر این مدعا صحه می گذارد.

تشکیل شورای راهبری اهل سنت به همت ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد با هدف توسعه کمی وکیفی فعالیت های کانون محور، در مناطق اهل سنت، براساس اقتضائات و انتظارات این عزیزان، بسیار قابل تقدیر و حرکتی ارزشمند، مبتنی بر رویکرد دولت مردمی در جهت گسترش عدالت فرهنگی قلمداد می شود.

در پایان لازم می دانم از نماینده معزز ولی فقیه در کردستان و مدیران محترم کانون های مساجد اهل سنت در سراسر کشور به ویژه علمای گرانقدر آن مناطق، نهایت قدردانی را داشته باشم و امیدوارم در سایه عنایات حضرت حق تعالی، موفق و موید باشید».

کد خبر 2767757

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha