اولین آزمون استخدام ویژه توانخواهان اردیبهشت سال آینده برگزار می شود

سرویس آذربایجان غربی- معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان‌غربی: اولین آزمون استخدام پیمانی ویژه توانخواهان ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار می شود

به گزارش کردپرس، علی رزازی اظهار کرد: براساس قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت و تکلیف دولت ، حداقل ٣درصد از مجوزهای استخدامی (‌رسمی، ‌پیمانی و کارگری) دستگاه‏‌های دولتی و عمومی اعم از وزارتخانه‌ها، سازمان ‌ها، مؤسسات،‌ شرکت‏‌ها و نهادهای عمومی و انقلابی و دیگر دستگاه‌هایی که از بودجه عمومی کشور ‌استفاده می‌کنند، به جز موارد ذکر شده در بندهای این قانون را به افراد دارای معلولیت واجد شرایط اختصاص دهد.

او ادامه داد: بر اساس اعلام  سازمان امور اداری و استخدامی  در مرحله اول آزمون ۴ هزار و ۳۲۶ نفر در سراسر کشور جذب خواهند شد.  

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه رقابت بین یک فرد دارای معلولیت و یک فرد بدون معلولیت متفاوت و اغلب دشوار است، اضافه کرد: آزمون استخدامی مختص معلولان برگزار می شود تا افراد دارای معلولیت بین خودشان به  رقابت بپردازند.  

رزازی همچنین با بیان اینکه این فرصت بسیار خوبی است که افراد دارای معلولیت که فارغ التحصیل و فاقد شغل هستند بتوانند جذب سازمان‌های دولتی شوند، افزود: در این آزمون ۴۵ دستگاه اجرایی در کشور  دارای سهمیه هستند .

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان‌غربی در پایان با اشاره به اینکه ثبت نام آزمون استخدامی ویژه معلولان به صورت اینترنتی از روز یکشنبه ۲۹ بهمن ماه ۱۴۰۲ تا پایان روز چهارشنبه ۹ اسفندماه ۱۴۰۲ از طریق پورتال مرکز آزمون جهاد دانشگاهی انجام خواهد شد، افزود: مطابق برنامه ریزی انجام شده، زمان اعلام نتایج آزمون، اواخر خردادماه ۱۴۰۳ خواهد بود.

کد خبر 2767359

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha