۹۴۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری در صنعت گاز کردستان انجام شد

مدیرعامل شرکت گاز کردستان با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم گاز رسانی به یک شهر، ۲۴۸ روستا و ۵۳۹ مشترک صنعتی انجام گرفته است، گفت: در این مدت ۹۴۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری در صنعت گاز استان هزینه شده است.

به گزارش کرد پرس، احمد فعله گری در مورد عملکرد این شرکت در دولت سیزدهم به خبرنگاران رسانه های گروهی کردستان، گفت: شرکت گاز استان کردستان در دولت سیزدهم با روند رو به رشد و تصاعدی نسبت به تحت پوشش قرار دادن تمامی ساکنین شهرها و روستاها اقدام کرده و موفق شده یک شهر، ۲۴۸ روستا و تعداد ۵۳۹ مشترک صنعتی را به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل کند.

وی اظهار کرد: از زمان آغاز به کار دولت سیزدهم، بیش از ۹۴۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری در حوزه ها و بخش های مختلف صنعت گاز در استان کردستان هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان افلزود: در ۲ سال گذشته، یک هزار و ۵۵۰ کیلومتر شبکه گذاری و تعداد ۲۳ هزار و ۳۵۷ علمک برای شهرنشینان، ساکنان روستاها و واحدهای تولیدی و صنعتی نصب شده است.

فعله گری با بیان اینکه در دولت سیزدهم بیش از ۵۹ هزار مشترک جدید جذب شده است، ادامه  داد: عملکرد شرکت گاز استان کردستان در زمینه جذب مشترکین جدید ۵۹ هزار و ۴۷۷ مورد بوده که موجب شده است تعداد ۵۴ هزار و ۷۶۶ خانوار تحت پوشش گاز طبیعی قرار گیرند.

وی یادآور شد: میزان شبکه گذاری در این استان ۱۳ هزار و ۳۰۰ کیلومتر است که بیشترین حجم این شبکه گذاری ها در روستاهای استان اجرا شده و تعداد مشترکین استان کردستان ۶۲۷ هزار مورد است که پیش بینی می شود تا پایان سال تعداد مشترکین گاز طبیعی در استان از مرز ۶۳۰ هزار مورد عبور کند.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان طرح اصلاح و بهینه سازی را جزء پروژه های اولویت دار شرکت گاز استان کردستان عنوان کرد و بیان کرد: اجرای این پروژه از تکالیف قانونی است که به عهده شرکت ملی گاز قرار دارد و شرکت گاز استان کردستان در راستای اصلاح و بهینه سازی موتورخانه ها گام های بسیار مفیدی برداشته است و با بهینه سازی ۵۸۴ مشترک دارای سیستم حرارت مرکزی و تعداد ۲ هزار و ۲۸ واحد موتور خانه و هزینه کرد ۱۰۸ میلیارد و ۱۶۸ میلیون ریال نسبت به بهینه سازی یک میلیون و ۱۴ هزار متر مربع فضای گرمایشی اقدام کرده است.

فعله گری در مورد ضریب نفوذ گاز طبیعی در جمعیت کل استان کردستان، گفت: در آغاز شروع به فعالیت دولت سیزدهم ضریب نفوذ گاز طبیعی در جمعیت شهری ۹۹ درصد و در جمعیت روستایی ۹۴ درصد بود که با افتتاح پروژه های گازرسانی در دهه فجر سال جاری هم اکنون ضریب نفوذ گاز طبیعی در جمعیت شهری و روستایی ۱۰۰ درصد بوده و استان کردستان به عنوان استان کاملا سبز شناخته می شود.

وی یکی از اهداف استراتژیک شرکت گاز استان کردستان را تامین انرژی پایدار برای صنایع عنوان کرد و افزود: با اهمیت دادن به تامین پایدار سوخت برای واحدهای تولیدی و صنعتی تعداد واحدهای صنعتی گازدار به بیش از ۲ هزار و ۷۰۳ مورد افزایش یافته و حجم جایگزینی و ظرفیت سازی برای صنایع به ۶۰ هزار و ۶۷۳ متر مکعب در ساعت افزایش یافته است بدون شک در دنیای امروز تأثیرات متقابل صنعت گاز بر مباحث رفاه اجتماعی و توسعه پایدار و همچنین امنیت ملی بر کسی پوشیده نیست.

کد خبر 2766916

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha