۹ میلیارد تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد کردستان کمک شد

مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: اقدامات بسیار موثری در نمایندگی ستاد دیه استان صورت گرفته و کردستان از لحاظ شاخص های آماری بالاتر از میانگین کشوری است.

به گزارش کرد پرس، علی شمس در دهمین جلسه هیات امنای ستاد دیه استان کردستان، گفت: علیرغم شرایط نامطلوب اقتصادی درصد آورده زندانیان جرائم غیر عمد استان بسیار مطلوب بوده و نشان دهنده پیگیری ها و تعامل خوب ریاست کل دادگستری استان، مدیرکل زندان ها، مدیر نمایندگی ستاد دیه، اعضاء هیأت امناء و مددکاران زندان های استان است.

وی از تصویب کمک ۹ میلیارد تومانی ستاد دیه کشور برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد استان خبر داد و گفت: امیدواریم با استفاده از ظرفیت خیرین و نیکوکاران در استان زمینه آزادی تعداد بیشتری زندانی در استان فراهم شود.

رئیس کل دادگستری و رئیس نمایندگی ستاد دیه کردستان نیز در این جلسه اظهار کرد: ستاد دیه استان عملکرد مطلوبی نسبت به سنوات گذشته داشته که این مهم نشان دهنده تعامل گسترده این ستاد مردمی با خیرین و نیکوکاران کردستانی است.

حجت الاسلام سیدحسین حسینی ادامه داد: با کمک خیرین و همچنین مساعدت های نهاد ریاست جمهوری، بنیاد مستضعفان کشور، ستاد دیه کشور و استان و همچنین تسهیلات بانک های عامل، اعسار، گذشت شکات و ... از ابتدای سال تاکنون ۲۶۲ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد استان از زندان های استان آزاد شده اند که بدهی این افراد بیش از ۱۳۵ میلیارد تومان بوده است.

وی یادآور شد: هم اکنون تعداد ۳۰۰ نفر زندانی جرایم غیرعمد در زندان های استان بسر می برند که بدهی این افراد بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان است که امیدواریم با کمک های خیرین در جشن گلریزان سال جاری تعداد زیادی از این افراد نیز به آغوش خانواده هایشان بازگردند.

مجتبی محمدی، مدیرکل زندان های استان و نائب رئیس ستاد دیه کردستان نیز در این جلسه بیان کرد: مردم شریف و نیک اندیش کردستان در هر شرایطی برای کمک به هم نوع خود آماده و پای کار هستند و این موضوع نشان دهنده فرهنگ غنی مردم نجیب و نیکوکار استان است.

محمد خسروی، مدیر نمایندگی ستاد دیه کردستان نیز از حسن توجه ویژه مدیرعامل ستاد دیه کشور به زندانیان جرائم مالی و غیر عمد استان تقدیر کرد.

گفتنی است در پایان این جلسه، مدیرعامل ستاد دیه کشور از عملکرد اعضاء هیأت مدیره ستاد دیه استان با اهداء لوح سپاس، تقدیر کرد.

کد خبر 2766899

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha