عضو دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان: ما عامل بروز مشکل برای کشورهای همسایه نخواهیم بود

سرویس عراق و اقلیم کردستان_ یکی از اعضای دفتر سیاسی اتحادیه میهنی در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سلیمانیه اعلام کرد ما عامل بروز مشکل برای کشورهای همسایه خود نخواهیم شد آنها نیز باید تمامیت ارضی ما را رعایت کنند در حال حاضر منطقه دچار مشکل شده است اتحادیه میهنی کردستان خود را موظف می‌داند ملت و منطقه خود را از جنگ و بی ثباتی دور نگه دارد.

به گزارش کردپرس به نقل از رسانه خبری خندان، «عماد احمد» عضو دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان به نمایندگی از بافل جلال طالبانی رئیس این حزب در مراسم سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران که در کنسولگری این کشور در سلیمانیه برگزار شد شرکت کرد و با ارائه سخنانی اعلام کرد رژیم شاهنشاهی ایران دوست قدرتهای دیکتاتوری و دشمن ملتهای منطقه بود و به نوعی در شکست انقلاب دسامبر که بزرگترین انقلاب خلق در عراق بود نقش داشت.

وی افزود: اتحادیه میهنی کردستان نقش جمهوری اسلامی را در حمایت از ملت کرد در زمان حمله شیمیایی به حلبچه و قیام مردم کرد و جنگ با داعش فراموش نخواهد کرد، این کشور همچنین حامی انقلاب جدید ملتمان و نیروهای عملیاتی عراق بر علیه دولت دیکتاتوری عراق و رژیم بعث صدام بود. او همچنین نقش مرحوم مام جلال را در مهندسی و طراحی این روابط در راستای منافع مشترک عالی ملت کُرد یادآوری کرد.

عماد احمد تصریح کرد: کشورهای همسایه باید از خاک و حاکمیت ما محافظت کنند همانطور که ما نه تنها برای آنها ایجاد مشکل نخواهیم کرد  بلکه بخشی از راه حل مشکل خواهیم بود.

وی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: می‌توان با زبان گفتگو و صلح، آرامش و ثبات را برای دو طرف حاصل کرد منطقه دچار مشکل شده است بنابراین اتحادیه میهنی کردستان خود را موظف می‌داند که ملت و منطقه را از جنگ بی ثباتی بر حفظ کند.

کد خبر 2766845

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha