انصراف متقاضیان طرح ملی مسکن به دلیل ناتوانی در پرداخت/ مشکل کمبود زمین در مهاباد

سرویس آذربایجان غربی- نماینده مهاباد در مجلس گفـت:در طرح نهضت ملی مسکن، تسهیلات با نرخ سود 23 درصد بوده که پرداخت اقساط آن برای مردم بسیار دشوار است، به نحوی که مردم به ویژه اقشار جوان تازه ازدواج کرده توان پرداخت آن را ندارد لذا تعدادی از آنها نیز درخواست عودت وجه و انصراف کردند.

به گزارش کردپرس، جلال محمودزاده با اشاره به آخرین وضعیت اجرای قانون جهش تولید مسکن در حوزه انتخابیه خود، گفت: در این منطقه تعداد زیادی متقاضی واحدهای طرح نهضت ملی مسکن وجود دارد اما هنوز فرآیند اجرای کار در مراحل ابتدایی قرار داشته و تامین زمین به میزان کافی صورت نگرفته است.

او در ادامه با بیان اینکه در شهرستان مهاباد با کمبود زمین مواجه هستیم، عنوان کرد: در کنار مشکلات مربوط به تامین زمین، متقاضیان با مشکلات عدیده ای در پرداخت اقساط تسهیلات این طرح و حتی آورده اولیه مواجه هستند.

نماینده مجلس اظهار کرد: تسهیلات گران قیمت و موانع دیگری که پیش روی متقاضیان قرار گرفته که عموماً هم از اقشار جوان تازه ازدواج کرده هستند، موجب شده حتی افرادی که آورده اولیه خود را پرداخت کردند به دلیل ناتوانی در تامین سایر هزینه ها و اقساط بعدی درخواست عودت مبلغ و انصراف از طرح را داده اند که البته هنوز مبالغ آنها برگشت داده نشده است.

عضو کمیسیون کشاورزی در مجلس در پایان به خانه ملت گفت: در این طرح بر خلاف پروژه‌های مسکن مهر که تسهیلات با نرخ سود پایین بوده و ما به التفاوت میان نرخ سود تسهیلات مساکن حمایتی و بانک‌ها را دولت خود می پرداخت و فشار کمتری به مردم تحمیل می‌کرد، در طرح نهضت ملی مسکن، تسهیلات با نرخ سود 23 درصد بوده که پرداخت اقساط آن برای مردم بسیار دشوار است./

کد خبر 2764850

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha