۹۰۰ میلیارد تومان برای تقویت زیرساخت های  فاضلاب کردستان اختصاص یافت

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان گفت: در دور دوم سفر رئیس جمهور به استان علاوه بر مصوبات مهم و ارزشمند در بخش آب، مبلغ ۹۰۰ میلیارد تومان نیز برای برای تکمیل تصفیه خانه های فاضلاب و اجرای شبکه جمع آوری و تصفیه خانه های فاضلاب نواحی منفصل و روستاهای بالادست سد ژاوه اختصاص یافت.

به گزارش کرد پرس، محمد فرهاد گفت: یکی از مصوبات این سفر اختصاص مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل تصفیه خانه های فاضلاب مریوان، دیواندره و سنندج توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در سال های ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ است.

وی با بیان اینکه فاز مایع طرح ارتقای تصفیه خانه فاضلاب سنندج در سفر دور دوم رئیس جمهور افتتاح شد و هم اکنون در مدار بهره برداری است، افزود: برای تکمیل عملیات باقی مانده (تکمیل بخش لجن) ۷۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان اظهار کرد: همچنین عملیات اجرائی باقیمانده ابنیه طرح ارتقا و توسعه تصفیه خانه فاضلاب مریوان در حال اجرا است و برای تکمیل تصفیه خانه و تجهیزات الکترومکانیکال اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شد.

فرهاد ادامه داد: جهت تکمیل تصفیه خانه و تجهیزات الکترومکانیکال تصفیه خانه فاضلاب شهر دیواندره نیز اعتبار ۱۳۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: در سفر اخیر رئیس جمهور به کردستان، برای اجرای شبکه جمع آوری و تصفیه خانه های فاضلاب نواحی منفصل و روستاهای بالادست سد ژاوه اعتباراتی جمعا به میزان ۶۰۰ میلیارد تومان اختصاص یافت.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان بیان کرد: از این میزان، مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان توسط وزارت نیرو و مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان توسط مدیریت استان در سال جاری و سال آینده به این پروژه اختصاص و هزینه خواهد شد.

کد خبر 2764838

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha