کشف و توقیف ٢٠٠ کیلوگرم گوشت مرغ فاسد از یک رستوران در ارومیه

سرویس آذربایجان غربی- رییس شبکه دامپزشکی ارومیه با اشاره به توقیف ٥٠٠ کیلوگرم گوشت مرغ گفت: ۲۰۰ کیلوگرم از این میزان از یک واحد رستورانی در ارومیه کشف و توقیف شد که بعد از نمونه برداری و بررسی، غیر بهداشتی و فاسد اعلام شد.

به گزارش کردپرس، مهدی محسن حقیقی در جمع خبرنگاران  افزود:  ٥٠٠ کیلوگرم گوشت مرغ فاقد هویت، غیربهداشتی و غیرقابل مصرف طی بازرسی انجام شده از مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی این شهرستان توقیف شد.
او بیان کرد: محموله ۳۰۰ کیلوگرمی گوشت مرغ فاقد هویت نیز در عملیات دیگری توقیف و محموله برای اخذ دستور قضایی به سردخانه منتقل شده است که در صورت فاسد بودن از چرخه مصرف خارج می شود.
مهدی محسن حقیقی با بیان اینکه در ارومیه بیش از ۵۰۰ واحد مرغ فروشی و ۳۵۰ واحد قصابی فعال است که کنترل مستمر این واحدها در دستور کار جدی دامپزشکی قرار دارد، اضافه کرد: واحدهای بدون پروانه فعال در زمینه کشتار دام و طیور هم وجود دارد که به محض مشاهده و دریافت گزارش با آنها برخوردهای جدی صورت می گیرد.
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان ارومیه اظهار کرد: نظارت بهداشتی و پایش فرآورده‌های خام و محصولات دامی از مزرعه تا سفره برای تضمین سلامت زنجیره غذایی با منشا دام از برنامه‌های مستمر شبکه دامپزشکی است.
حقیقی از شهروندان خواست تا گوشت و سایر فرآورده‌های خام دامی را از مراکز مجاز و دارای پروانه معتبر و با هویت مشخص (برند، تاریخ تولید، تاریخ انقضا و نوع محصول ) تامین و تهیه کنند و به شرایط نگهداری بهداشتی و اصولی این فرآورده‌ها هم توجه داشته باشند و شماره ۱۵۱۲ دامپزشکی آماده دریافت هر گونه گزارش تخلفات بهداشتی در حوزه دامپزشکی است.
کد خبر 2764266

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha