راه‌اندازی «پویش سبز سنه» برای افزایش فضای سبز/نصب بزرگترین دیواره صخره‌ نوردی کشور در سنندج

شهردار سنندج با اشاره به اینکه فاز نخست پارک روجیار در ۲۰ هکتار به بهره برداری رسید، گفت: سال آینده فاز دوم و سوم پروژه شامل ۲۰ هکتاری مابین پارک روجیار و پارک کودک و پارک ۸۰ هکتاری مسیر گویزکویر که زیرساخت آن آماده شده است را اتمام و تقدیم شهروندان می کنیم.

به گزارش کرد پرس، سیدانور رشیدی در مراسم بهره‌برداری از پارک ۲۰ هکتاری روجیار در سنندج، گفت: قطعا حضور شما مایه دلگرمی و سربلندی مسئولان خواهد بود و رسالت ما را در ادامه مسیر سنگین‌تر خواهد کرد.

وی اظهار کرد: اقداماتی که در شهر سنندج انجام می‌شود نتیجه کار تیمی است و همین موضوع موجب شده بتوانیم گام‌هایی در مسیر خدمت به مردم فهیم و فرهنگی شهر سنندج برداریم.

شهردار سنندج با تقدیر از حمایت مسئولان استانی و شهرستانی و همچنین شورای اسلامی شهر سنندج در کمک به اجرای برنامه‌های حوزه مدیریت شهری سنندج، افزود: شهرداری برنامه‌های مختلفی در حوزه توسعه فضای سبز، اجرای پروژه‌های عمرانی، رفع مشکلات ترافیکی، ایجاد بسترهای تفریحی و رفاهی دارد و قطعا عملیاتی کردن آن نیاز به همراهی و همدلی همه بخش‌ها خواهد داشت.

رشیدی ادامه داد: در برنامه‌ریزی‌هایی که انجام داده‌ایم پویش سبز سنه راه‌اندازی شده و در قالب دبیرخانه آن، توسعه فضای سبز به صورت جدی در شهر سنندج در قالب پروژه‌های کوچک و بزرگ دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه ۱۱ مورد پارک جدید درون‌محله‌ای در طول تقریبا دو سال اخیر احداث شده و ۲۰ پارک درون‌محله نیز بازسازی شده است، یادآور شد: در کنار توجه به پارک‌های کوچک‌مقیاس، ایجاد بوستان‌های بزرگ مقیاس نیز به صورت ویژه دنبال و در این راستا امروز شاهد افتتاح یکی از بوستان‌های بزرگ مقیاس به نام پارک ۲۰ هکتاری روجیار در شهر سنندج هستیم.

شهردار سنندج حراست و حفاظت از فضای سبز و خاصتا کوه آبیدر را رسالت تک تک شهروندان دانست و بیان کرد: حفظ آبیدر وظیفه همه ما است با همین دیدگاه قبل از اجرای هر پروژه‌ای در کوه آبیدر که برای مردم این استان از ارزش والایی برخوردار است، حفظ و مرمت آن را را اولویت خود قرار داده‌ایم.

رشیدی همچنین با بیان اینکه پارک روجیار احاله مدیریت گذشته بود و با انجام کار مطالعاتی و مشاوره‌ای کار را جلو بردیم، گفت: پارک ۲۰ هکتاری «روجیار» شامل مسیر دوچرخه سواری بزرگسال و کودک، باغ ارغوان، محل ورزش‌های همگانی، محدوده مخصوص برای فضای ورزشی کم توان‌ها، سایت عکاسی، فضای سبز، آبشار به طول ۵۰۰ متر، فضای بازی کودکان، اتاق کودک و مادر، رستوران، کمپ خانواده و پارکینگ است.

وی با بیان اینکه این پروژه در سه فاز در مجموع ۱۰۰ هکتار است و در فاز دوم به پارک کودک و در فاز سوم به گویزه کویر وصل می‌شود، اظهار کرد: فاز نخست این پروژه امروز با حضور گرم مردم و مسئولان بهره برداری و از همین تریبون قول می دهیم سال آینده فاز دوم و سوم پروژه شامل ۲۰ هکتاری مابین پارک روجیار و پارک کودک و پارک ۸۰ هکتاری مسیر گویزکویر که زیرساخت آن آماده شده است را اتمام و تقدیم شهروندان نمائیم.

شهردار سنندج به برنامه‌ریزی شهرداری سنندج برای احداث ۱۴۳هکتار فضای سبز در نقاط مختلف سطح شهر هم اشاره کرد و افزود: در اجرای پروژه پارک ها نیز کاربری های متفاوت را مد نظر قرار داده ایم برای مثال پارک کژوان ورزشی و پارک روجیار کاربری ورزشی فرهنگی دارد.

رشیدی ادامه داد: المان ژوانگه سنه شهر سنندج که توسط یکی از هنرمندان توانمند بومی استان درست شده در یک قاب سنندج را به منصه ظهور رسانده است.

وی با بیان اینکه در پارک کژوان بزرگترین دیواره صخره‌نوردی کشور نصب می‌شود، یادآور شد: پارک کودک که قبلا تقریبا فراموش شده بود را با این دیدگاه که باید پارک کودک باشد مورد توجه قرار دادیم و در همین راستا کار مطالعاتی آن انجام شده و فضای ۱۵ هکتاری را احصا کرده‌ایم.

شهردار سنندج بیان کرد: به نمایندگی از تمام مردم شهر سنندج از استاندار فرهنگی کردستان درخواست داریم که در کنار این پارک حمایت لازم را برای ایجاد موزه تاریخی یا موزه موضعی خوشنویسی برای شهر سنندج داشته باشد.

رشیدی در ادامه به اجرایی کردن اساسنامه‌های چشمه‌ها به عنوان دیگر اولویت در شهرداری سنندج هم اشاره کرد و گفت: تاکنون ۶ چشمه را در شهر سنندج احصا کرده‌ایم که از آب آن برای احداث پارک‌ها و فضاهای سبز استفاده خواهد شد.

وی اظهار کرد: پارک ۳۶ هکتاری پیرچنار از دیگر پروژه‌های شهرداری سنندج در راستای توسعه فضای سبز در شهر سنندج است که براساس برنامه ریزی و پیشرفت فیزیکی در اوایل سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

شهردار سنندج با تاکید براینکه معقتدیم بدون مشارکت مردم و حمایت آنها امورات شهر جلو نمی‌رود، افزود: همزمان با هفته درختکاری شهرداری قصد دارد در قالب پویش سنه و عملیاتی کردن سهم سنندج درکاشت یک میلیارد اصله نهال در فضای ۱۴۰ هکتار از پارک‌ها نهالکاری انجام دهد در این راستا نیازمند به همراهی مردم هستیم.

رشیدی با بیان اینکه فرهنگ‌سازی در این زمینه نیازمند مشارکت خانواده‌ها است، ادامه داد: پرداخت به موقع عوارض از دیگر درخواست‌های ما از شهروندان فهیم و فرهنگی شهر سنندج است چراکه یکی از منابع اصلی درآمدی شهرداری پرداخت عوارض است.

وی با تاکید براینکه این ظرفیت وجود دارد که در حوزه عمران شهری کارهای ماندگاری انجام دهیم، یادآور شد: مردم شهر سنندج لیاقت بیش از این را دارند امیدواریم با حمایت مسئولان استانی بتوانیم گام های بلند در حوزه عمران و آبادانی شهر برداریم.

شهردار سنندج در پایان از تمام کسانی که در اجرای این پروژه مشارکت داشته‌اند تقدیر کرد و بیان کرد: به عنوان خادم مردم تمام توان خود را در مسیر خدمت به شهر و شهروندان قرار داده و امیدواریم بتوانیم با انجام کارهای ماندگار زمینه رضایتمندی مردم را به نحو احسن فراهم سازیم.

کد خبر 2764176

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha