کردها حداقل 8 کرسی را در انتخابات شورای استان کرکوک، کسب خواهند کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان-نماینده استان کرکوک درمجلس عراق، پیش بینی کردکه کردها حداقل 8 کرسی را در انتخابات شورای استان کرکوک، کسب و منصب استانداری کرکوک را در اختیار خواهند گرفت.

به گزارش کردپرس، صباح حبیب در گفتگو با خبرگزاری«شفق نیوز» گفت: کردها درانتخابات آتی شورای استان کرکوک حداقل 8 کرسی این شورا را به دست خواهند آورد و دستیابی به این کرسی های به آنها امکان خواهد داد که منصب استانداری و مناصب اداری این استان را که از 6 سال تاکنون ازآنها سلب شده بود، دوباره بازپس بگیرند.

 صباح حبیب با بیان اینکه اتحادیه میهنی کردستان و کردها به طور کلی به دنبال ایجاد یک شورای استانی قوی از نظر سیاسی هستند که بتواند ضامن حقوق سه قوم در کرکوک یعنی کردها، عرب ها و ترکمن ها، باشد، افزود: شورای کرکوک باید قبله ای برای تحکیم همزیستی مسالمت آمیز و اجتماعی با شعارهای برقراری  عدالت برای همگان باشد.

وی با شاره به اینکه انتخابات آتی شورای استان کرکوک، نقطه عطف سیاسی و سرنوشت ساز پس از عدم برگزاری انتخابات شوراهای استانی در این استان از سال 2005 تاکنون خواهد بود،از نیروهای سیاسی خواست تا به منافع عالی کرکوک و مردم آن، بیش از منافع حزبی و قومی اولویت دهند.

کد خبر 2763484

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha