اقدامات نماینده سازمان ملل در امور سوریه هیچ نتیجه مثبتی به همراه نداشته است

سرویس سوریه - هیأت مذاکره‌کننده اپوزوسیون سوریه اعلام کرد که اقدامات «گیر پدرسون» نماینده سازمان ملل در امور سوریه در رابطه با وضعیت افراد بازداشت‌ شده و بمباران مناطق شمال غرب سوریه توسط دولت سوریه، هیچ نتیجه مثبتی به همراه نداشته است.

بە گزارش کردپرس، هیأت مذاکره‌کننده اپوزوسیون سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که اقدامات «گیر پدرسون» نماینده سازمان ملل متحد در امور سوریه به‌ویژه در رابطه با وضعیت افراد بازداشت‌ شده و حملات و بمباران شمال غرب سوریه توسط دولت سوریه، هیچ نتیجه مثبتی به همراه نداشته است.

به نوشته آژانس خبری نورس‌پرس، هیأت مذاکره‌کننده اپوزوسیون سوریه نشست عمومی خود را در روز جمعه و شنبه در ژنو به پایان رساند و در این نشست وضعیت سیاسی و اقدامات کمیته قانون اساسی را بررسی کرد.

بر اساس بیانیه قبلی این هیأت، این نشست با حضور گیر پدرسون و نمایندگان ویژه آمریکا، بریتانیا، فرانسه، آلمان، هلند، سوئیس، اتحادیه اروپا، ترکیه، ایتالیا، دانمارک، مصر، عربستان سعودی، قطر و اردن برگزار شد.

هیأت مذاکره کننده روز یکشنبه ضمن اشاره به اینکه شورای امنیت سازمان ملل نتوانسته است مهلت قطعنامه ویژه این سازمان را تمدید کند یا قطعنامه جدیدی را به منظور ارائه کمک‌های بشردوستانه ارائه کند، اعلام کرد که اقدامات «گیر پدرسون» نماینده سازمان ملل متحد در امور سوریه نیز به‌ویژه در مورد وضعیت افراد بازداشت‌ شده و مسئله بمباران شمال غرب سوریه توسط دولت سوریه، هیچ نتیجه مثبتی به همراه نداشته است.

این هیأت از «گیر پدرسون» نماینده سازمان ملل خواست که سکوت خود را در مورد ممانعت مستمر دولت سوریه برای ارائه کمک‌های بشردوستانه بشکند.

هیئت مذاکره‌کننده همچنین از دبیرکل سازمان ملل متحد، نماینده ویژه وی در امور سوریه و اعضای شورای امنیت خواست تا مسئولیت بحران سوریه را بر عهده بگیرند و گام‌های جدیدی را برای اجرای قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل بردارند.

کد خبر 2763452

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha