وقوع ٢٥ هزار تصادف در آذربایجان غربی/ مرگ روزانه ٢ نفر در جاده های نا امن!

سرویس آذربایجان غربی- فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: طی ۶ ماهه نخست سال جاری، ۲۵ هزار و ۱۱۴ تصادف در استان رخ داده که منجر به فوت ۳۷۳ نفر و جراحت بیش از ۸۶۰۰ نفر شده است.

به گزارش کردپرس، سردار رحیم جهانبخش ۸ مهرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات فرماندهی انتظامی استان برگزار شد، بر لزوم رعایت فرهنگ ترافیکی توسط شهروندان تاکید کرد و گفت: برای کاهش تصادفات علاوه بر تامین زیرساخت‌ها و ایمن سازی جاده‌ها، ضروری است شهروندان سرعت مطمئنه را رعایت کنند که متاسفانه شاهد رانندگی‌ها با سرعت غیرمجاز در محورها هستیم.

او با اشاره به افزایش ۳۱ درصدی کشف و توزیع مواد مخدر در استان افزود:  ۲۴۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان، طی ۶ ماه نخست سال جاری کشف شده است.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به دستگیری ۶۲۷ مجرم در حوزه فضای مجازی در استان طی ۶ ماهه نخست سال جاری، ادامه داد: طی بازه زمانی اعلامی، نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۳ درصدی در جرایم رایانه‌ای و فضای مجازی را شاهد بودیم، همچنین ۷۱ نفر از اوباش نوچه دار نیز دستگیر شدند.

سردار جهانبخش با اشاره به دستگیری عاملین اغتشاش و ناامنی در سطح استان، گفت: امسال افزایش ۶۰ درصدی کشفیات سلاح جنگی در استان ثبت شده است و جایگاه استان در سرقت مسلحانه بیست و هشتم است.

فرمانده انتظامی استان، با بیان اینکه طی ۶ ماهه نخست سال جاری، ۵۶۰۴ سارق دستگیر شده است، گفت: نرخ سرقت در آذربایجان‌غربی ۳۷۴ و در جایگاه سی و چهارم هستیم.

او با بیان اینکه با بازی کنندگان با جان و مال مردم مماشات نداریم و خط قرمز پلیس مقابله با  اوباش گری و ایجاد مزاحمت است، افزود:لازم است فرهنگ سازی در حوزه قانون مداری در اولویت قرار گیرد.

سردار جهانبخش با اشاره به اینکه "شهروند قانون مدار، و پلیس خدمتگزار" شعار هفته پلیس انتخاب شده است، رعایت قانون توسط شهروندان را اصل و اولویت دانست و گفت: پلیس در دل افراد متخلف باید ناامنی ایجاد کند، اما برای شهروند قانون مدار امنیت ساز است.

کد خبر 2761394

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha